Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У пошуках скарбів на Купала

У центрі народознавства «Козак Мамай» провели квест для закоханих пар

Не лише цвіт папороті, але й коштовності стали купальським атрибутом найтаємничішої ночі в календарі. Про це свідчить щорічний квест в «Ніч на Івана Купала», який проводиться в центрі народознавства «Козак Мамай» і під час якого молоді люди шукають дорогоцінну каблучку.

Захід є особливою подією в межах святкування, адже гуртує у випробуваннях закохані пари.

«Мета заходу – здорова українська родина. Наші прадіди задовго до того, як зіграти весілля проходили «інститут першого шлюбу» - то орда нападала, то треба було разом урожай збирати, то колядувати, то разом на вечірки сходити. Молоді ж люди нашого часу таких труднощів не мають, відтак ми навмисно створюємо ці перешкоди, де упирі, вурдулаки, полесники стають на їхньому шляху, аби вони не просто отримали приз, а створили міцну родину», - розповів директор центру народознавства «Козак Мамай» Констянтин Олійник.

Цьогоріч у квесті взяли участь 8 пар. Перед ними стояли фізичні та інтелектуальні випробування. Першим завданням було плетіння вінка, в якому обов’язково повинні були бути вплетені три ромашки. Із цим завданням учасники впоралися на відмінно, продемонструвавши не лише оперативність, але й естетичні задатки.

Учасники проявили також свої знання давньої української культури та міфології. Зокрема, закоханим потрібно було відповісти на питання: хто така Морена, лада, як називали наші предки сузір’я Терезів та інші.

Озброєні картою території народознавчого центру, учасники квесту шукали вказівки, як дістатись до омріяної каблучки у найрізноманітніших місцях: для цього вони відвідували ворожку,підкорювали  хвилі, кургани та протистояли козакам.

«Каблучку виграє лише одна пара. І це не вдача, а доля. Бо Бог вже давно обрав переможців.  Я сподіваюсь, що цей квест зумовить до того, аби козацькому роду не було переводу», - зазначив Олійник.

Після напруженої та виснажливої боротьби, учасники квесту відправились на острів закоханих. Тут  хлопці пірнали за вінками у воду. До одного із вінків була прикріплена каблучка. Серед призів також на учасників чекали корали, романтична вечеря та поцілунки від коханої. Відтак, хлопці були змушені покластись на свою інтуїцію, аби вибрати саме той вінок, у якому був перстень.

Коштовну каблучку для своєї коханої Тетяни здобув Андрій. «Взагалі-то ми прийшли майже останніми. Ми навіть не хотіли вже пірнати за скарбом у воду. Але залишися два вінка з обручкою та поцілунком від коханої й ми перемогли, отримавши згодом і те й інше» ­- розповіла Тетяна.

Своїми враженнями поділились також Віталій та Марія. «Нам було складно, бо необхідно було багато бігати, але все таки випробування додають емоцій . Для нас найважливішим було зрозуміти чи можемо ми бути справжньою командою. Підганяли один одного, тягнули за руки, підбадьорювали й подолали усі труднощі . Для нас участь у цьому конкурсі – це щось нове, родзинка у наших стосунках. Тим паче ми виграли романтичну вечерю», - розповіли закохані.

Коли пристрасті від випробувань були вгамовані, учасники квесту та гості купальських святкувань мали змогу відпочити у танці та співах. Після заходу сонця гостей зігрівала та «очищала» ватра. Стрибаючи через вогнище, за давнім звичаєм, люди змивають із себе нашарування гріха.

Ну, а потім були пошуки папороті, аби у ніч на Купала, кожен знайшов своє щастя!

Роксолана Савчин, Олександра Чернова (фото), Літня школа журналістики

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів