...коли дві нації борються, то білі рукавички треба скинути.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник, старшина Армії УНР

У Вінниці відкрили меморіальні дошки двом героям АТО

Учні, вчителі та просто небайдужі вінничани зібралися сьогодні на подвір’ї загальноосвітньої школи-гімназії № 30, щоб відкрити меморіальну дошку на честь Євгенія Пікуса – підполковника прикордонної служби, який загинув від кулі снайпера у серпні минулого року під Луганськом. Гроші на пам’ятну дошку збирали усією шкільною громадою, а ідея облаштувати її на фасаді школи належить учням-гімназистам.

«Ми пишаємося, що Євгеній Пікус закінчив нашу школу. У моїй пам’яті він назавжди залишиться жвавим, енергійним, кмітливим і надзвичайно щедрий хлопець, – згадує про загиблого його класний керівник Людмила Дячук. – Те, що ми вирішили облаштувати на фасаді гімназії меморіальну дошку на його Жені – це лише маленька краплиночка нашої поваги до нього, наша подяка за мирне майбутнє України. Від сьогодні Женічка зустрічати і проводжати нас своїм поглядом. Він нагадуватиме учням про те, що за Батьківшщину положив тіло і душу».

В урочистому відкритті меморіальної дошки взяли участь родичі, друзі та бойові побратими Євгенія Пікуса. Ректор академії державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького Олег Шинкарук згадуючи про загиблого підкреслив, що нині небесні кордони України разом із Євгеном Пікусом захищає ще 63 прикодонника, які загинули в АТО...

Днем раніше у Вінниці відкрили меморіальну дошку на честь ще одного героя АТО Олександра Каплінського. Її облаштували на фасаді школи-ліцею № 7, яку свого часу закінчив старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки військової частини 3008 Національної Гвардії України. 16 листопада минулого року при виконанні службових обов’язків у зоні АТО, на перехресті між населеними пунктами Золоте та Гірське на Луганщині, 35-річний Олександр Каплінський отримав смертельне поранення. Звання підполковника йому приєвоїли посмертно.

Директор школи-ліцею № 7 Олександр Сухомовський, відкриваючи меморіальну дошку герою, зазначив:

«Сьогодні я звертаюся до вас з великим болем в серці, болем вчителя, який пережив свого учня. Я приношу вибачення перед мамою, батьком, дружиною і дітьми Саші, бо знаю, як це рости без тата. Нехай загибель Сашка буде не даремною. І Україна отримає довгоочікувані мир, злагоду і спокій».

Після короткого мітингу школярі вшанували пам’ять Олександра Каплінського, а також усіх, хто загинув, захищаючи цілісність та незалежність України, хвилиною мовчання.

Оксана СОБКО, Вінниця, Фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів