Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

У центрі Києва пройшов Кліматичний марш

У Києві та ще кількох українських містах в неділю, 26 вересня, проходить Кліматичний марш. Учасники акції вимагають від влади збільшити державне фінансування для скорочення викидів парникових газів.

Організатором маршу є громадська організація Екодія. Учасники акції зібралися на Михайлівській площі, звідки вирушать до Верховної Ради.

Як повідомляє Суспільне, активісти тримають плакати з написами Досить вбивати планету!, Stop climate change!, Нафта не потрібна! тощо, а також розгорнули велике полотно, на якому зображена планета Земля. Користувачі в соцмережах пишуть, що до заходу доєдналося небагато людей.

«Зміна клімату — це виклик для всього людства, саме тому нам необхідно діяти рішуче. Закиньте свої колишні термінові справи та виходьте за клімат разом з нами!» — наголошують організатори маршу.

Ще однією вимогою учасників екологічної акції є відмова від дотацій у збиткову вугільну галузь та закладання коштів у підвищення енергоефективності будівель і на розвиток системи державного моніторингу якості повітря.

Аналогічні акції також проходять у Миколаєві, Чорноморську, Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Рівному, Вознесенську, Ужгороді, Хмельницькому, Кропивницькому, Кам’янському та Маняві.

Останній Кліматичний марш відбувся в 2019 році, його відвідали дві тисячі осіб. Він став наймасовішою екологічною акцією в історії України.

Фото Миколи Тимченка, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів