Я знаю, що багато людей розчаровані тим, що Майдан не приніс швидких змін. Але питання, швидко або повільно ми рухаємося, набагато менш важливе, ніж питання, рухаємося ми або стоїмо на місці.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель УГКЦ

«В музиці немає переможених, а всі переможці!»

Приз Євгена Станковича полетів у Норвегію

У Києві з 20 по 29 квітня проходив  V Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича, у якому взяли участь понад 500 учасників! Вчора у Національній філармонії відбувся концерт лауреатів і вручення нагород переможцям.

Нагадаємо, під час конкурсу музиканти змагалися  за такими  номінаціями: солісти, фортепіанні ансамблі, камерні ансамблі, великі ансамблі, оркестри за віковими категоріями: молодша група А — до 8, В — 9-11, С — 12-14, D — 15-18 років; старша група — від 19 до 32 років. У номінаціях «Фортепіано з оркестром» та «Скрипка з оркестром»  конкурсанти виступали разом із  музикантами Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України (художній керівник та диригент Микола Лисенко).

Уперше було вручено п‘ять(!) Гран-прі:

Аким Груй – молодша група – “Фортепіано з оркестром” (Київ)

Катерина Ващенко – середня група – “Скрипка з оркестром” (Київ). До речі, ця 14-річна дівчинка, яка навчається у музичній школі №15, запам‘яталася тим, що у 2015 р. отримала Головний приз IІІ Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича, і от нині  ще одна її  переконлива творча перемога!

Людмила Хрустальова – старша група – “Фортепіано з оркестром” (Харків)

“Камерні ансамблі” (Білорусь) - старша група – Фортепіанний квартет.

Духовий оркестр “Галс” Миколаївського державного вищого музичного училища – старша група – “Оркестри” (Миколаїв).

Першу премію  у номінації «Духові інструменти» (старша група) і  головний приз Євгена Станковича – бронзову статуетку «Дотик янгола»  особисто вручив Марії Карпінець сам видатний композитор сучасності. Ця талановита дівчина зі Львівщини  нині навчається у Норвегії. На конкурсі, а потім на концерті лауреатів, коли виконувала Концерт Ріхарда Штрауса для гобоя з оркестром, Марія  буквально заворожила всіх слухачів (цей вражаючий, але складний твір у нас нечасто виконується).

«ВСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ»

- Я щасливий, що цьогоріч так багато музикантів виявили бажання взяти участь у конкурсі. Тішить, що маємо чимало талановитої молоді, особливо дітей, - сказав «Дню» Євген СТАНКОВИЧ. – Знаєте, я вважаю, що в музиці немає переможених, а всі переможці! Бо музика – це Всесвіт, і кожен тут знаходить щось своє. Кожен із конкурсантів старався показати себе якнайкраще. Декому (через хвилювання) фортуна не посміхнулася, але не треба засмучуватись. Працюйте, репетируйте і отримуйте насолоду від прекрасного виду мистецтва – музики. Нині змагалося багато обдарованих музикантів, і те, що журі присудило п‘ять Гран-прі, говорить про високий рівень виконавського мистецтва. І хоча сьогодні  в Україні важкі часи  (анексований Крим, три роки йде війна на сході, непроста економічна ситуація), але попри всі труднощі і трагічні події молоді люди тягнуться до прекрасного - високого мистецтва, і це є своєрідним душевним еліксиром.

- Це було справжнє свято молодих музикантів, - вважає Леся ОЛІЙНИК, голова оргкомітету конкурсу. – Символічно, що на ювілейних творчих змаганнях свою майстерність продемонстрували понад п‘ять сотень музикантів із різних шкіл не лише України, а й з-за кордону. Для них усе тільки починається. Хтось обере шлях професійного музиканта, виступатиме в ансамблі, оркестрі або стане солістом, але я впевнена, що їхні імена ми ще не один раз  почуємо. Важливо, що це творче змагання вже уп‘яте проходить під «крилом» видатної постаті нашої сучасності – Євгена Федоровича Станковича, і саме тут, у Києві,  розпочався старт для багатьох музикантів, які  дуже скоро стануть зірками.

- Нині  широко було представлено розмаїття виконавських шкіл, які змагалися у різних номінаціях. Географія  - вся Україна, а також представники Білорусі, Канади, Норвегії, Польщі та Китаю, - відзначила Світлана СУХОМЛИНОВА, президент Міжнародного благодійного фонду «ВІВАТ АРТ». – Традиційно  багато було піаністів і скрипалів, але приємно, що збільшилась кількість віолончелістів та виконавців на духових інструментах. Багато ансамблів різних складів та оркестри. До речі, одне з гран-прі отримав прекрасний колектив  - Духовий оркестр “Галс” Миколаївського державного вищого музичного училища. Шкода, що на концерті переможців ці талановиті музиканти не виступали (бо привезти 50 оркестрантів - фінансово затратно). Неперевершене звучання оркестру, високий професіоналізм виконання не залишило сумніву в журі. Виступи більшості колективів були унікальним дійством. На високому рівні змагалися конкурсанти номінації «Гра з оркестром» (52 учасники), і на концерті лауреатів слухачі змогли переконатися, наскільки майстерно виступають солісти молодшої, середньої та старшої групи (піаністи – Габріела Магальяш з концертом Чайковського, Дніпро (Друга премія – старша група), Акім Груй з концертом Гайдна, Київ (Гран-прі – молодша група), Арсен Шахназарян з концертом Прокоф’ева, Київ (Перша премія – середня група) і Людмила Хрустальова з Гершвіном, Харків (Гран-прі – старша група); скрипалі -  Катерина Влащенко з концертом Хачатуряна (в 14 років!), Київ (Гран-прі, середня група) і Марк Сагін із концертом Кабалевського, Київ (Перша премія - молодша група), та гобой – Марія Карпінець, Осло, Норвегія (Перша премія - старша група і головний приз Є. Станковича  - «Дотик янгола»).

Всі конкурсні дні були насичені прекрасними митями, які подарували нам музиканти від наймолодших до найстарших. Членам журі було дуже важко оцінювати, кому присудити третю, другу, або першу премію - настільки віртуозно, емоційно, проникливо виконували твори конкурсанти. Вражаюче виступала Марія Карпінець, і ця талановита виконавиця заслужено отримала головну нагороду від Є. Ф. Станковича. До речі, на фінальний вечір  кілька десятків викладачів і професійних музикантів прийшли спеціально, аби послухати Концерт для гобоя з оркестром Р. Штрауса, який нечасто виконується в Києві. Цей номер став однією  з прикрас заключного концерту, як і «Рапсодія у стилі блюз» Дж. Гершвіна, що стала останнім акордом конкурсу у виконанні харків‘янки, піаністки Людмили Хрустальової разом із музикантами Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України. Хочу подякувати диригентові Миколі Лисенку, який упродовж багатьох років підтримує наш конкурс, завдяки йому солісти мають змогу якнайкраще представити свою майстерність. Цьогоріч дуже сильною була старша група, учасники якої потужно виступали в усіх номінаціях. Блискучий фортепіанний квартет з Білорусі (Гран-прі), ансамбль флейт, кларнетисти, саксафоністи з Києва та Чернігова, домристи, бандуристи та багато інших. Сподіваюсь, що у цих музикантів буде велике творче майбутнє.

«Я ВВАЖАЮ, ЩО НЕ Я, А ГОБОЙ ЗНАЙШОВ МЕНЕ»

 Після тріумфального виступу на концерті переможців «День» поспілкувався з Марією КАРПІНЕЦЬ:

- Я родом із села Корчин  Радехівського  району Львівської області, але наразі живу в Норвегії,  пройшла прослуховування у  кількох найбільших Норвезьких музичних оркестрах, виступаю як солістка. Цей рік став для мене знаковим. Отримала перші премії  на конкурсах у Швеції, Італії, Англії, а зараз в Україні. Щаслива, що добре виступила у Києві і мала нагоду поспілкуватися з видатним маестро Євгеном Федоровичем Станковичем, який, вручаючи нагороду, побажав, аби «Дотик янгола» став  моїм творчим талісманом. Цей приз я вважаю авансом для ще більшого творчого розвитку. Я була приємно вражена, як тепло мене сприймали слухачі на заключному концерті, а оплески колег оркестрантів дорого вартують…

У Норвегії живе моя старша сестра. Саме вона запропонувала поїхати вчитися до цієї країни. Після закінчення музичної школи ім. С. Крушельницької у Львові я рік брала уроки у приватній школі в Осло. Педагоги запропонували продовжити навчання на ступінь вище, і я подала документи у три музичні заклади Норвегії і вступила в усі  три, але обрала Державну музичну академію в Осло (Norges musikkhøgskole). Зараз навчаюсь за спецкурсом як соліст. Хочу стати професійним музикантом, виступати з концертами, записувати диски, дарувати своїм мистецтвом радість слухачам. Нині небагато людей грають на гобої саме як солісти. Хочу до публіки  донести красу звуку цього прекрасного інструменту. Скільки чудових творів написані саме для гобоя!  Рік тому я виступала з сольним концертом у Львівській філармонії, а перед тим дала концерт у своєму рідному селі. Мої земляки не мали уявлення,  що це за такий інструмент – гобой? Виконувала сонати, і люди слухали затамувавши подих…

Я вважаю, що не я, а гобой знайшов мене! З дитинства я була дуже активною дитиною. Батьки не мають музичної освіти, але бачили, що дуже хочу займатися музикою, а тому віддали  вчитися до Львівської музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької. Коли прийшла на прослуховування, то директор порадив батькам віддати мене вчитися грі на гобої. Вони поняття про інструмент не мали… А я закохалася у  цей інструмент з першої миті і вважаю, що це моя доля.

ЛАУРЕАТИ

V Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича

Головний приз Євгена Станковича “Дотик янгола” – Марія Карпінець (Норвегія)

Гран – прі – Груй Акім – Молодша група – “Фортепіано з оркестром” (Київ)

Гран – прі – Ващенко Катерина – Середня група – “Скрипка з оркестром” (Київ)

Гран – прі – Хрустальова Людмила – Старша група “Фортепіано з оркестром” (Харків)

Гран – прі – Фортепіанний квартет – Старша група – “Камерні ансамблі” (Білорусь)

Гран – прі – Духовий оркестр “ГАЛС” Миколаївського державного вищого музичного училища – Старша група – “Оркестри” (Миколаїв)

Ф о р т е п і а н о   з   о р к е с т р о м

Молодша групаА                            Єлісєєва Катерина (Київ) – І премія

                                                           Варченко Софія (Одеса) – ІІ премія

                                                           Дробот Вікторія (Комсомольське Донецька об.) – ІІ премія

                                                          Чекаленко Кирило (Одеса) – ІІІ премія

Молодша група В                         Гаврилюк Дмитро (Київ) – І премія

                                                         Покидайло Маргарита (Київ) – І премія

                                                         Єрошенко Єва (Київ) – ІІ премія

                                                        Рябошапка Єлизавета (Київ) – ІІ премія

                                                        Черторигіна Поліна (Комсомольське Донецька обл.) – ІІІ премія

Середня група                              Шахназарян Арсен (Київ) – І премія

                                                        Берчук Ірина (Івано-Франківськ) – ІІ премія

                                                        Волошин Богдан (Березань) – ІІ премія

                                                       Мирошниченко Микола (Харків) – ІІ премія

                                                       Оганесян Софія (Київ) – ІІІ премія

                                                       Столярчук Єлизавета (Київ) – ІІІ премія

Старша група                             Овчаренко Олена (Київ) – І премія

                                                       Магальяш Габріела (Дніпро) – ІІ премія

                                                       Щечка Вікторія (Київ) – ІІ премія

                                                       Іванов Ігор (Дніпро) – ІІІ премія

Ф о р т е п і а н о – С о л і с т

Молодша група                            Трусова Кароліна (Київ)

                                                             Авалян Крістіна (Київ)

                                                             Воднєва Діана (Київ)

                                                             Соловйова Анастасія (Київ)

                                                             Демченко Владислав (Рівне)

                                                             Криль Ольга (Київ)

                                                             Пчелінцева Адріана (Київ)

                                                             Сухановська Марина (Черкаси)

Середня група                              Мирошниченко Микола (Харків)

                                                             Штирбу Олександр (Дніпро)

                                                             Зара Беніто (Київ)

                                                             Шлемкевич Юлія (Івано-Франківськ)

                                                             Дорошенко Олексій (Северодонецьк)

С к р и п к а   з   о р к е с т р о м

Молодша група                            Василькова Сандра – скрипка (Київ) – І премія

                                                             Зінченко Михайло – скрипка (Київ) – І премія             

Сагін Марк – скрипка (Київ) – І премія

Маньяна Плангеу Дженіфер (Київ) – ІІ премія

Тирон Софія, Немчук Анна – скрипка (Одеса) - Дипломант

Cередня група                              Гнатів Софія – скрипка (Київ) – ІІ премія

Старша група                                Власенко Анна – скрипка (Дніпро) – ІІІ премія

                                                             Москаленко Людмила – скрипка (Одеса) – І премія

С к р и п к а   -  С о л і с т                     

Дебют                                              Грицай Анастасія – скрипка (Київ) – І премія

Молодша група                            Нєнова Олександра – віолончель (Одеса) – І премія

                                                             Чекаленко Олександрa – скрипка (Одеса) – І премія

                                                 Безусова Олександра – скрипка (Одеса) – І премія

                                                             Боднарук Анна – віолончель (Київ) – І премія

Середня категорія                      Жмендак Тетяна – скрипка (Київ) – І премія

                                                             Подольська Ольга – віолончель (Одеса)

К а м е р н і   а н с а м б л і                           

Молодша група                   Ансамбль “Сello- terzet” (Київ) – І премія

Середня група                     Ансамбль скрипалів “Tutti” (Київ)

Старша група                       Камерний ансамбль:Васильченко Максим – скрипка,

                                                 Шаталова Галина – фортепіано (Київ) – ІІ премія

Камерний ансамбль:Черноок Михайло – фортепіано, Забишна

Галина – скрипка, Радвілович Едуард – віолончель (Білорусь) – ІІ премія

Н а р о д н і   і н с т р у м е н т и                  

Молодша група                   Михайленко Тарас – баян (Суми) – І премія

                                                 Парфелюк Ярослав -  домра (Київ) – І премія

                                                 Полторацький Олексій – акордеон (Славутич) – І премія

                                                 Ансамбль домристів (Сновськ) – І премія

                                                 Капела бандуристів «Натхнення» (Чернігів) – І премія

Cередня група                     Зінь Денис – гітара (Шостка) – І премія

                                                Дует акордеоністів: Олекса Валентин – Пишко Андрій (Славутич) – ІІ премія

                                                Капела бандуристів Київського інституту музики ім. Р.М.Глієра – І премія

Cтарша група                      Бурко Олена – домра (Київ) – І премія

                                                 Чернявська Марина – бандура (Київ) – І премія

                                       Камерний ансамбль «Дуотренд/Duotrend»: Учителева

                                                 Оксана – домра, Лосєв Микита – гітара (Кривий Ріг - Донецьк) – І премія

Д у х о в і   т а   і н с т р у м е н т и

Молодша група                   Єрмак Михайло – флейта (Київ) – І премія

                                                 Олійник Софія – блок-флейта (Харків) – І премія

                                                 Грігорян Петро – саксофон (Київ) – І премія

                                                 Семерюк Максим – труба (Одеса) – І премія

                                                 Ульфстедт Петер Джуніор – флейта (Київ) – І премія

Cередня група                     Малюга Регіна – гобой (Київ) – І премія

                                                 Лай Араус Дарій Іван – флейта (Київ) –І премія

                                                 Камерний ансамбль флейт “Flutes Спілка”: Яковенко Маргарита,

                                                 Лай Араус Дарій Іван, Бі Кедзін, Данець Анна (Київ) – І премія

                                                 Духовий оркестр «Гармонія» (Київ) – І премія

                                                 “Revuch”BigBand (Чернігів) – І премія

Cтарша група                       Бі Кедзін – флейта (Китай) – І премія

                                                 Панков Дмитро – флейта (Київ) – І премія

Г о б о й   з   о р к е с т р о м

                                                 Карпінець Марія – гобой (Україна – Норвегія) – І премія

Тетяна ПОЛІЩУК, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments