Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

В Україні обирають Раду (фото)

Як українці обирають парламент дев’ятого скликання

По всій Україні, окрім окупованих територій Донбасу та Криму, о 8 годині ранку відкрилися виборчі дільниці. Українці 21 липня обирають новий склад парламенту.

Вибори відбуваються за пропорційно-мажоритарною системою.

Половину парламенту оберемо за партійними списками, яких у бюлетені буде 22, іншу половину складуть обрані мажоритарники.

Законодавством встановлено 5%-ий прохідний бар’єр і змішану систему голосування: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 199 – за мажоритарною системою в одномандатних округах.

У “мажоритарників” мало би бути теж 225 округів, однак 26 округів розташовані на терориторіях, тимчасово окупованих російсько-терористичними військами. Тому відповідно до частини 5 статті 8 закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” вибори в Автономній Республіці Крим (округи 1-10) і Севастополі (округи 224, 225), а також в дев’яти округах Донецької (41-44, 53-56, 61) і п’яти округах Луганської (104, 108–111) областей не проводитимуться.

Таким чином, до ВР загалом буде обрано 424 депутати замість звичних 450.

 

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, Руслана КАНЮКИ «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів