Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Велодень-2021

На ювілейний 15-й Всеукраїнський велодень кияни вийшли з вимогою облаштувати веломаршрути

5 червня у столиці відбулась акція «Всеукраїнський велодень в Києві». У 2021 році Велодень відсвяткував 15 років.

"На Велодень-2021 ми виходимо з конкретною вимогою: облаштувати за 2 роки 100 км веломаршрутів від районів Києва до центру міста, щоб мати безпечні коридори для нашого персонального транспорту ", - йдеться на сторінці події у Facebook.

"На жаль, Велодень - це поки що один день на рік, коли ми можемо почувати себе максимально безпечно, завдяки перекриттю доріг, супроводу поліції та наших маршалів. Але ми дуже хочемо, що б безпечно пересуватись містом можна було завжди", - наголосили організатори.

Акція проходила у форматі масового параду велосипедистів та користувачів легкого персонального транспорту центральними вулицями міста.

Ініціативу громадської організації «Всеукраїнський Велодень Київ» щодо проведення заходу підтримано розпорядженням КМДА № 1204, повідомила пресслужба КМДА напередодні. Підтримка акції міською адміністрацією є продовженням роботи зі створення безпечних умов для руху на міських вулицях для всіх категорій мешканців.

Як повідомляють організатори, Кількість учасників акції за очікуваннями організаторів – 10 тисяч людей.

Почалась акція о 10:00 із традиційного групового фото на Софійській площі. Після цього, об 11:00, велосипедисти рушили за маршрутом, який опубліковано на сайті організаторів заходу.

Програму акції продовжив велофестиваль Велодня у парку «Муромець». Там провели гру «Велоквест в пошуках таємниць острову», аматорські змагання на гірських велосипедах, конкурси, лотереї, працювала дитяча зона (перегони на дитячих велосипедах, навчання правилам дорожнього руху, територія творчості), провели тренінги з надання першої домедичної допомоги, працював фудкорт, фотозони і зони відпочинку для велосипедистів. (Закінчення заходу у парку «Муромець» заплановане о 20:00).

За інформацією організаторів заходу, акція «Всеукраїнський велодень» – найбільша подія велосипедистів міста, які раз на рік збираються разом, щоб провести парад центральними вулицями міста. Метою акції є привернення уваги до необхідності створення безпечних умов для пересування велосипедом і легким персональним транспортом, популяризації активного та здорового способу життя. Акція проходить у багатьох містах і всіх обласних центрах України та має національний масштаб.

«Кількість велосипедистів стрімко збільшується, і цьогоріч до акції приєднаються самокатники, моноколесники, ролери, скейтери (ЛПТ – легкий персональний транспорт)», - зазначили у КМДА та нагадали, що у 2021 році столична влада планує збільшити протяжність велоінфраструктури Києва на 100 км. Так, фахівці розробили нові схеми організації дорожнього руху 48 вулиць, на яких буде влаштована велоінфраструктура загальною протяжністю понад 66 км. Ще близько 32 км – проєктуються.

Микола ТИМЧЕНКО

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів