…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя»

Так називається виставка, яка відкриється 21 грудня у Музеї сучасного мистецтва України

Експозиція відбудеться у рамках проекту «Сімейні цінності — Родинні зв’язки» де представлений калейдоскоп робіт — оригінальний, майстерний, насичений різними кольорами та  формами.

Напередодні  Різдвяно-новорічних свят виставка поєднає три прізвища великої мистецької родини: Корж, Радько та Трегубови. Ця творча акція ініційована Тарасом Коржем, присвячується батькам: Андрієві Радьку, Василеві Коржу та Миколі Трегубову. А імена батьків чудовим образом збіглося з циклом Різдвяних свят: вечорниці та ворожіння на Андрія, подарунки від Миколая, щедрівки на Василя...

ВІД АНДРІЯ... 

Радько Володимир Андрійович (1951) самобутній сучасний художник, його роботи відображають тонке сприйняття форми і простору й запрошують у світ нескінченної експресії.

Корж-Радько Людмила Андріївна (1956) — вишукана та витончена творча манера художниці заспокоює, але примушує до роздумів. Робити сяють теплом, вони легкі та прозорі, неначе подих вітру, й водночас наповнені символізмом.

Радько Сергій Андрійович (1963) — художник-монументаліст за фахом і гончар за покликанням.  «Глина, коло, піч для мене — це поклик долі», — каже Сергій Радько.

Радько Катерина Володимирівна (1974) — майстер-графік. Її роботи заворожують; вдивляючись в образи, відчуваєш їхній магічний вплив, немовби сам стаєш частиною неймовірного сюжету. 

ВІД МИКОЛИ...

Трегубов  Микола Семенович (1922 — 2007 рр.) та Трегубова Валентина Михайлівна (1926 — 2010 рр.). Творчість цього подружжя є зразком високого професіоналізму, тонкого художнього смаку та глибокого знання національних традицій, мистецтва й літератури. Працюючи на Коростенському фарфоровому заводі, вони зуміли створити свій унікальний, впізнаваний стиль. Їхні вироби прикрашають колекції багатьох музеїв і приватних зібрань. 

Трегубова Наталія Миколаївна (1952) працює з різними матеріалами і в різних техніках, та усі її твори  відрізняються своєрідністю і яскравістю.  

Трегубов Володимир Миколайович (1957 — 2013 рр.) творив особливі й пронизливі образи, свій зачарований кольоровий світ.

ВІД ВАСИЛЯ...

Корж Богдан Васильович (1952) — автор понад двох тисяч творів у жанрах скульптурного портрету, медального мистецтва, скульптури малих форм, садово-паркової та монументальної скульптури. Його роботи прикрашають музеї України та інших країн світу. «Майстер форми, метафізик, який творить образи, народжені просторовим мисленням», — каже про митця мистецтвознавець Оксана Гаврош. 

Корж Леся Богданівна (1979) — багатогранна і прекрасна мисткиня. Її роботи та матеріали, з якими вона працює, дуже різні, але кожний твір сповнений життєствердною силою.

Корж Тарас Богданович (1989) створює свій творчий простір, граючи кольорами, формами, лініями... Його абстракції ритмічні, вони чіпляють погляд і змушують вдивлятися в цей незвичний кольоровий світ.

На родинній виставці буде представлено 11 авторів — великий діапазон їхніх творчих пошуків і художніх технік: живопис, графіка, акварель, скульптура, гончарство, батик, порцеляна. Попри розмаїття  напрямків і творчої індивідуальності, авторів об’єднує високий професіоналізм та яскрава художня виразність. 

На вернісажі буде презентовано родинний сайт www. artkorra. com, який дає можливість більш широко ознайомитися з творчістю митців.

Чудовою окрасою вечора стане музична частина офіційного відкриття виставки. Імпресіонізм та неоімпресіонізм у творчості Моріса Равеля, Клода Дебюссі, Павла Колпакова — це витонченість і емоційність, безмежний позитив. У виконанні Андрія Луньова й Варвари Турти, майстрів фортепіанного мистецтва, Равель і Дебюссі постають неперевершеними представниками імпресіонізму. Що ж до неоімпресіонізму, то критик Латунський стверджує, що саме фортепіанна творчість Колпакова є відкриттям ери цього напрямку в музиці.

Виставка триватиме до 11 лютого 2018 р.

Тетяна ОНИЩЕНКО. Ілюстрації надано організаторами виставки

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів