Цієї середи вранці поїздом із Новоолексіївки до столиці України прибув наш колега Микола Семена, який передусім займеться покращенням стану здоров’я, адже до того всі численні прохання і журналістської, і правозахисної спільноти щодо того, що журналістові необхідне лікування в Києві, окупанти ігнорували. На щастя, наприкінці січня постановою «суду» в Сімферополі було вирішено скасувати «умовне засудження щодо Семени за вироком від 22 вересня 2017 року і зняти з нього судимість за цим вироком».
На київському залізничному вокзалі Миколу СЕМЕНУ, багаторічного власкора «Дня» й автора ресурсу «Крим.Реалії», зустрічали колеги, правозахисники і співробітники Секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
«Це таке гірке незвичайне відчуття, коли ти 50 років займався своєю професією, і тут раптом у тебе її відібрали. І ти бачиш навколо себе інформацію, яку можна було б взяти і передати до редакції, а ти не можеш це зробити. Я не бажаю нікому такого пережити, нікому з колег пережити таке відчуття», — сказав Микола Семена у коментарі «Крим.Реалії».
Як написала на своїй сторінці у ФБ Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила ДЕНІСОВА, журналіст за розпорядженням Президента України Володимира Зеленського отримає необхідне висококваліфіковане лікування на базі Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами. «Крім того, після проходження курсу лікування та реабілітації він отримає соціальне забезпечення від держави у повному обсязі», — повідомила Денісова.
Нагадаємо, ця історія несправедливості почалася у квітні 2016 року, коли до помешкання Миколи Михайловича вдерлися з обшуками ФСБшники, щоб потім висунути йому звинувачення в закликах «до порушення територіальної цілісності РФ». 22 вересня 2017 року окупантський суд призначив 67-річному журналісту умовне покарання, а також заборонив три роки займатися публічною діяльністю. Також Миколу Семену включили до федерального списку терористів та екстремістів.



