Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

Вівальді у… «Кам‘яному саду»

У сквері Київського дитячого медичного закладу ОХМАТДИТ відбулась презентація Асоціації друзів лікарні

Акція проходила під патронатом посла Бельгії в Україні Алекса Ленартса та нащадка славетного роду українських підприємців і меценатів Мішеля Терещенка. Серед багатьох поважних гостей на церемонії були присутні також посли Аргентини, Словенії, Узбекистану, представники благодійних фондів і громадських організацій, відомі діячі культури.

Презентація відбувалась біля пам’ятника Ніколи Терещенка. Адже саме коштом видатного українського підприємця і мецената у 1894 році на колишньому Кадетському шосе було відкрито Київську безоплатну Цесаревича Миколая лікарню для чорноробів та незаможних людей. На будівництво приміщень лікарні Нікола Артемович виділив колосальну на той час суму – 100 тисяч карбованців власного капіталу і додатково15 тисяч — на придбання необхідного для лікувального закладу майна. Тоді починання Терещенка підтримала його родина, а також інші відомі підприємці.

Тож створення в наш час Асоціації друзів найбільшої дитячої лікарні в Україні стало продовженням історичної традиції славетних українських доброчинців, насамперед, визначного роду Терещенків. Нащадок роду Мішель Терещенко став одним із ініціаторів об’єднання друзів ОХМАТДИТу, мета якого – допомога для порятунку життя та здоров’я дітей.

Генеральний директор ОХМАТДИТу Володимир Жовнір, Мішель Терещенко, посли Бельгії, Аргентини, Словаччини, меценатка Віолетта Дворнікова, співак Олег Скрипка, інші поважні гості у своїх вітальних промовах  підкреслили необхідність і вагомість підтримки дитячої медицини, особливо у сучасних умовах пандемії. Поруч з лікарнею встановили (теж коштом меценатів) Пам’ятний знак «Камінь мрій», що символізує магічне місце мрій, бажань і віри дітей та їх батьків у власні сили й перемогу над хворобами. Велетенська біла брила стала першою в «Кам’яному саду» лікарні. До речі, коштами тих самих благодійників цьогоріч, у День матері в Маріїнському парку встановлено валун, на якому закарбовані малюнки маленьких пацієнтів ОХМАТДИТу.

Презентацію Асоціації продовжив ректор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Максим Тимошенко, який вручив великому другу Академії, члену її Наглядової ради Мішелю Терещенку пам’ятну медаль НМАУ ім. П. І. Чайковського, а також запропонував поважним гостям музичний дарунок від Академії – дивовижний концерт «Вівальді просто неба». Струнний ансамбль зірок України у складі лауреатів міжнародних конкурсів, випускників Академії Богдани Півненко, Мирослави Которович, Павла Хмари, Тараса Яропуда, Назара Стеця, Катерини Супрун, Ірини Онещак, Артема Замкова полонив красою мелодій і віртуозною грою. Особливо вразила присутніх гра юних солістів, учнів Київського музичного ліцею імені М. В. Лисенка Сандри Василькової та Корнія Шелдунова, які вкотре засвідчили наскільки щедра і багата Україна талановитими дітьми.

Леся ОЛІЙНИК, фото Миколи Тимченка, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів