Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Віват, Італіє!

У Києві відбувся гранд-концерт з нагоди Дня Об’єднання Італії та 160-ї річниці утворення Італійської держави

Святковий вечір «Gala Italia» був організований  Національною Оперою за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні. Автор ідеї та керівник проєкту –  знаний культурний діяч Нікола Франко БАЛЛОНІ.

- Це справжній привілей – мати можливість презентувати Італію в дружній нам країні, якою є Україна, для нації, яка захоплюється та цінує нашу культуру з пристрастю та глибокими знаннями. Загальновідомою є любов українців до класичної та оперної музики, а свідченням цього – концерти та оперні постановки надзвичайної мистецької цінності, які щороку відбуваються в цьому чудовому театрі, - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єр Франческо ДЗАДЗО,

- У програмі святкового заходу на головній оперній сцені України  пролунало  відеозвернення видатного диригента сучасності Маестро Ріккардо МУТІ до української публіки з нагоди обрання його  іноземним членом Національної академії мистецтв України та Гала-концерту до 160-ї річниці Об’єднання Італії.

У  концерту прозвучали   уривки з італійських опер, головним чином пов’язаних з Рісорджименто – періодом боротьби за незалежність та політичне об'єднання країни.  Відкрила програму увертюра з героїко-патріотичної опери Джоаккіно Россіні «Вільгельм Телль»  у виконанні Симфонічного оркестру театру під орудою Миколи Дядюри.  Оваціями публіка зустрічала виступи солістів Національної опери: Лілії ГРЕВЦОВОЇ, Валентина ДИТЮКА,  Оксани КРАМАРЄВОЇ. У II відділі пролунали симфонічні композиції, зокрема знамените «Італійське капричіо» Петра Чайковського та присвяти визначним сучасним композиторам двох країн Енніо МОРРІКОНЕ (1928–2020) та Мирославу СКОРИКУ (1938–2020), які увійшли у вічність у 2020 р., залишивши нам безцінні музичні скарби. А фінальним акордом програми стала «Молитва» з опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського (музична редакція та оркестрування Мирослава Скорика) у виконанні тенора Валентина ДИТЮКА, Симфонічного оркестру і Хору Національної опери України (диригент – Микола ДЯДЮРА, хормейстер – Богдан ПЛІШ).

Фото Надане Національною оперою України

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів