Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Військові навчання «Rapid Trident – 2021» вступили в активну фазу

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині, проходять українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ «Rapid Trident -  2021». Зараз у вишколі військових настала активна фаза.

Зокрема військові створюють багатонаціональні підрозділи і розігрують різні сценарії ведення бою. Наприклад, сьогодні такий підрозділ здійснював навчання із зачистки міста від терористів. В ході сценарію задіювали бронетехніку та гелікоптери. За словами українських воїнів, отримати навички ведення такого бою досить корисно і навіть потрібно, адже вони вірять, що настане час, коли прийдеться звільняти наші населені пункти на Сході України.

Однією із особливостей цьогорічних навчань є спільні стрибки українських і американських десантників. Здійснюватимуть вони їх з літака військово-транспортної авіації США С-130.

Також на «Rapid Trident -  2021» прибули військовослужбовці армій країн НАТО, які проводитимуть оцінювання спроможностей українських підрозділів діяти сумісно з військовими формуваннями Альянсу.

«Ми будемо оцінювати готовність двох українських підрозділів: роти РХБЗ та інженерно-саперної. Команда оцінювачів – інтернаціональна. До неї входять як фахівці з України, так і офіцери з Австрії, Грузії, Боснії і Герцеговини, Німеччини та Швеції. Усі вони професіонали з колосальним практичним військовим  досвідом. У рамках оцінювання команда фахівців повинна перевірити понад 800 пунктів готовності та відповідності міжнародним стандартам», – зазначив підполковник Андрій Лихошерстов, який в рамках багатонаціонального навчання обіймає посаду керівника групи оцінки НАТО 2 рівня.

Цей етап оцінювання – фінальний. Адже є останнім етапом чотирикомпонентного процесу підготовки до спільних дій з іноземними колегами.

Цього року до «Rapid Trident -  2021», крім військових з України та США, залучені військовослужбовці з 15 країн та особовий склад Литовсько-Польсько-Української бригади. Загальна кількість військових, що беруть участь в навчаннях, становить близько 6 тисяч осіб.

Триватимуть військові навчання до 1 жовтня.

Павло Паламарчук, "День", Львів

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів