У кожного століття є своє середньовіччя.
Станіслав Єжи Лєц, відомий польський афорист, сатирик, гострослов і поет

Вперше Молодь України візьме участь в моделі ПА НАТО напередодні історичної Асамблеї в Києві

В редакції газети «День» відбулась презентація проєкту «Модель молодіжної Парламентської Асамблеї НАТО», метою якого є познайомити молодь України з цією організацією, принципами її роботи та безпосередньо передати наявний у парламентарів і фахівців дипломатичного профілю досвід нинішнім студентам вищих навчальних закладів. Реалізацію цього проєкту нещодавно розпочала ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС» за підтримки Центру документації та інформації НАТО.

В результаті реалізації першого етапу проєкту було отримано 215 заявок від студентів вищих навчальних закладів. Частина з них візьмуть участь у проєкті за результатами відбору. Презентація передбачає розповідь про проєкт та його зміст, відібраних учасників, знайомство з майбутніми менторами та спікерами.

Напередодні історичної сесії Парламентської Асамблеї НАТО, яка відбудеться в Україні в травні 2022 року, організатори проєкту мають на меті створення спільноти молодих лідерів, які зрозуміють, як діє ключовий демократичний механізм прийняття рішень НАТО в багатонаціональному середовищі, підвищення розуміння ПА НАТО, його комітетів, специфіки діяльності.

«Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО» є відповіддю одночасно на кілька гострих викликів сьогодення. З одного боку, ідея підтримки євроатлантичних прагнень в суспільстві зростає, проте, з іншого боку, НАТО, його парламентська асамблея, продовжує бути складною та незрозумілою структурою для більшості, що ускладнює дискусію відносно цього питання та сприяє поширенню міфів про Північноатлантичний Альянс, як про суто військову і навіть небезпечну для членства організацію.

Важливою метою для авторів проєкту є залучення освіченої молоді до активного громадянського суспільства через теоретичну підготовку і шляхом практичного занурення у середовище, можливість багато обговорюваного «соціального ліфта». Участь у проєкті є нагодою познайомитися з парламентарями, представниками НАТО в Україні і світі, та напрацювати багато особистих контактів, відчути себе делегатом країни чи представником організації учасниці в ПА НАТО.

“Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО”, як головний підсумковий захід проекту, відбудеться 3 грудня 2021 у місті Києві і повторюватиме справжню модель ПА НАТО. Це важливо для того, щоб учасники могли повністю зануритися в атмосферу та відчути себе в середовищі цієї події, оцінити рівень власної підготовки. Серед спікерів цієї події будуть Ольга Стефанішина, віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Раса Юкнявічене, Президентка ПА НАТО (2018), Оксана Юринець, Голова української делегації у ПА НАТО, 2018-2019, Ганна Гопко, народна депутатка України та Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, 2014-2019, народні депутати України, експерти. ​

В презентації взяли участь учасниця АНТС, Професорка Національного університету «Львівська політехніка», Голова української делегації у ПА НАТО (2018-2019), народна депутатка України (2014-2019), Оксана Юринець; голова центру інформації та Документації НАТО в Україні Вінета Клейн, народна депутатка України секретар Комітету ВРУ у закордонних справах, заступник голови української делегації у ПА НАТО Соломія Бобровська; голова делегації ВР в ПА НАТО Єгор Чернєв, а також головна редакторка газети «День» Лариса Івшина та народна депутатка України та Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах (2014-2019) Ганна Гопко.

Більше про проєкт можна дізнатися на сторінках:

https://www.facebook.com/panatoukraine

https://uk.ants.org.ua/youth-model-pa-nato

Валентин ТОРБА, "День". Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів