Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Ви робите велетенську працю»

«День» представив свої проєкти студентам і викладачам Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

«Мрію, щоб студенти відвідали редакцію. Адже практико-орієнтоване навчання є ефективним для студентів-журналістів», – написала днями в листі до головного редактора «Дня» Лариси Івшиної Олеся МЕДИНСЬКА, кандидат філологічних наук, доцентка кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. І хоч редакція в умовах карантину переважно працює дистанційно, ми пішли назустріч проханню Олесі Ярославівни і зробили бліц-представлення наших проєктів для групи, що спеціально приїхала з Тернополя. Літня школа журналістики, Міжнародний фотоконкурс з понад 20-річною історією (нагадаємо, взяти участь у ньому можна до 10 жовтня), Бібліотека, яка щойно поповнилася фоліантом «Детокс» – лише частина проєктів «Дня», про які вдалося поговорити під час годинної зустрічі. Наші гості опинилися серед перших, хто зміг побачити і погортати книжкову новинку редакції, адже, нагадаємо, її представлення відбулося лише минулої п’ятниці. Цікаво, що під час зустрічі один зі студентів висловив враження, що «Детокс» це  «новий погляд на літопис». А ще – книга одразу отримала свого нового читача в особі пані Олесі. Нагадаємо, кожен охочий також може придбати книгу за посиланням.

Чи важлива для журналіста ерудиція, чи зацікавить київську газету матеріал студента з Тернополя, на які теми бракує фахових журналістів – такі питання цікавили молодь, а це були студенти першого і другого курсів, а також їхніх викладачів.

«Я знаю ваше видання давно і вважаю його найкращим серед пресової журналістики, яка працює на Україну, – говорить про «День» Петро ГУЦАЛ, кандидат історичних наук, доцент кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. – Це й обговорення історичних проблем, і аналітика в контексті Майдану, війни… Те, що ви таке друкуєте і зокрема ось цю книгу «Детокс», а це збірник фахових, якісних статей, – це велика справа. Я переконаний, що ця книга знайде свого читача. Розвиток подій показує, що кожні три-п’ять років подібні речі треба піднімати знову, адже підростає нове покоління, що має бути свідомим. Дякую вам за ту роботу, що ви робите».

Ініціаторка візиту, пані Олеся Мединська розповіла: «Ця газета імпонує своїм інформаційним контентом, динамічною україноцентристською позицією. На нашій кафедрі газета «День» є об’єктом дослідження бакалаврських і магістерських робіт. Маю у своєму доробку статтю, у якій досліджувала проблему державотворення у газетному дискурсі, де серед інших газет проаналізувала і вашу. Ми стараємося популяризувати газету «День» серед студентської молоді, в науковому колі. Ви дійсно робите велетенську працю. Тому що ваша діяльність багатогранна».

Поділилася викладачка і першим враженням від уже свого «Детоксу»: «Переглянувши лише декілька сторінок, я бачу, що ви пишете про витоки української історії і розвінчуєте ті міфи і стереотипи, які нам насаджувала російська пропаганда, і це дуже добре».

«Дуже похвально, що ви актуалізуєте проблеми державності, важливі суспільно-політичні питання і події, які відбуваються в нашій державі. І при цьому займаєте правильну україноцентричну позицію. І так само у свої діяльності дотримуєтеся принципу достовірності, об’єктивності, точності і балансу думок. Низький уклін вам від усієї проукраїнської громадськості, тому що ця праця велетенська. Я щаслива, що наші студенти потрапили саме в це видання сьогодні, – підсумувала Олеся Мединська і звернулася до студентів: – Закликаю вас переглядати ці матеріали, передплачували це видання. Дякую «Дню» за вашу позицію і працю, тому що ви дуже багато робите для України і для державотворення».

Ми ж зі свого боку дякуємо за візит та інтерес саме до якісної преси. Думаємо, у таких свідомих викладачів неодмінно мають бути найуспішніші студенти. Редакція відкрита до вражень і діалогу з молоддю, головне – мати бажання ставати кращим. І сприяти, щоб на краще змінювалося і все наше суспільство.

 

 

Ольга ХАРЧЕНКО, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів