Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Як київські кадети відсвяткували День знань (фото)

Учні столичного ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус» розпочали новий навчальний рік

1 вересня в нашій країні починається новий навчальний рік і школярі усієї Україні відзначають День знань. У звичайних школах проводять традиційну лінійку, звучить перший дзвоник, учні вітають своїх вчителів та йдуть на свій перший символічний урок.

А як же відбувається перший дзвоник у спеціалізованих школах з посиленою військово-фізичною підготовкою та суворими виховними традиціями? Про це «День» дізнався в ліцеї-інтернаті №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва.

На перший погляд свято знань дуже схоже на стандартну першовересневу шкільну лінійку – юні школярі біля будівлі ліцею беруть участь у святковому дійстві. Але якщо у звичайних школах майбутні першокласники (а іноді й учні старших класів) хвилюються, перешіптуються, не можуть спокійно стояти на місці під час промов вчителів, то майбутні маленькі кадети та панянки, незважаючи на вік, з серйозним виглядом уважно слухають викладачів ліцею. Вони знають, що дитячі пустощі залишилися за огорожею навчального закладу і настав час серйозного навчання.

У єдиній в Україні школі для кадетів і панянок з п'ятиденним пансіоном і військовим вихованням підйом на світанку, прибирання, шикування, зарядка, навчання, стрільби, їжа та душ за розкладом, усього лише кілька години вільного часу на добу – це звичайний розклад дня. У дівчат-панянок не менш насичений графік, що складається з навчання окремо від хлопців, християнської етики, малювання, рукоділля, хореографії тощо.

Ліцей-інтернат №23 «Кадетський корпус» – це середній загальноосвітній навчально-виховний заклад І-ІІІ ступенів, що забезпечує відповідність рівня загальної середньої освіти  державним стандартам освіти, єдність навчання і виховання, здійснює науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді, забезпечує поглиблене вивчення окремих предметів і навчання з військово-професійною спрямованістю та допрофесійною підготовкою, що передбачає проведення поглибленої допризовної та посиленої фізичної підготовки і виховання у юнаків готовності до військової служби.

За словами адміністрації ліцею, метою діяльності закладу є формування успішної розвиненої сучасної дівчини та мужнього освіченого шляхетного юнака – захисника Вітчизни.

Історія навчального закладу почалася майже 60 років тому, у 2007 році школа-інтернат №23 I - II ступенів стала загальноосвітньою школою-інтернатом I – III ступенів, а у 2009 році набула нового статусу – ліцей-інтернат, який працює за принципом роздільного навчання та виховання хлопчиків-кадетів та дівчаток-панянок. 1 вересня 2009 року у ліцеї-інтернаті №23 було урочисто відкрито кадетський клас, що стало початковим етапом у відтворенні Київського кадетського корпусу. 4 грудня 2009 року в закладі відбулася унікальна подія – перша посвята у кадети та вручення погонів учням кадетського класу.

На сьогодні у ліцеї функціонує 27 класів, з них 7 класів панянок та 20 класів кадетів, де навчаються майже 700 дітей. Ліцей надає  класичну освіту хлопчикам-кадетам з 1-шо по 11-й клас, має належні умови цілодобового перебування, п'ятиразового харчування, медичного обслуговування, здійснює допрофільну і профільну правову та військову освіту, цікаві і змістовні виховні заходи, активний відпочинок, насичене дозвілля, спорт, музику тощо.

Дівчатка-паняночки мають змогу відвідувати  заняття «Школи успіху», де працюють студії «Хореографія», «Живопис», «Музичне мистецтво», «Рукоділля» та викладаються спецкурси «Сучасна паняночка», «Основи християнської етики»,  «Англійська мова», «Сольфеджіо», «Театральне мистецтво».

Для розвитку особистості кадета у позаурочний час працюють Бюро захисту прав особистості, додаткові заняття з англійської мови The BEST ENGLISHMAN, студія «Духовий оркестр», хореографічна студія, вокальна студія, літературно-поетична студія «Натхнення», театральна студія, спортивна секція бойових мистецтв, регбі, бокс, футбол тощо.

У перший день навчання вчителі ліцею бажають дітям старанності, терпіння, талану у майбутньому навчанні. І це не дивно, бо дисципліна, етика, високі стандарти – те, що є наріжними каменями освіти та виховання у київському "Кадетському корпусі".

«Немає в світі нічого прекраснішого, ніж пізнавати нове, вчитися! Вітаємо з Днем знань! Нехай попереду вас чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, а навчальний рік буде успішним. Педагоги з натхненням і любов’ю допоможуть вам осягати секрети наук. А ви, дорогі діти, яскраво виявляйте свої таланти. Бажаємо, щоб один з найголовніших днів у вересні запам’ятався вам веселим хвилюванням, усмішками, радістю передчуття новизни. Старанності, терпіння, удачі у подорожі країною знань!» - привітали кадетів та панянок вчителі та керівництво ліцею, після чого діти вступили у новий етап свого життя.

Олександра ЯРЛИКОВА, «День». Фото Олексія ІВАНОВА, Київ

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments