Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Юні спортсмени із 19 областей змагалися на Всеукраїнських велоперегонах пам’яті В. Філіпенка

240 спортсменів із 19 областей України взяли участь у Всеукраїнських велосипедних перегонах пам’яті Володимира Філіпенка. Юні велосипедисти представляли 27 спортивних клубів. Суддівська колегія складалася із семи суддів національної категорії і одного судді міжнародної категорії. Організатори велоперегонів – Міністерство молоді та спорту України та Федерація велосипедного спорту України.

“Наймолодший учасник цьогорічних змагань – 10-річний спортсмен, а найстарший – 16-річний. Змагання тривали два дні за містом на шосе. А 20 вересня відбувся найцікавіший вид програми – велогонка “Критеріум” вулицями міста і нагородження переможців. Коло в центрі Тернополя складається з 990 метрів. Це є певною складністю, але таким чином учасники проходять вишкіл, щоб в подальшому гідно представляти себе, свій регіон і Україну на змаганнях вищого класу. Переможці наших велоперегонів стають призерами, чемпіонами світу, Європи, чемпіонами України серед дорослих. Але перший крок на подіум вони роблять у віці до 16 років”, – розповів голова Тернопільської обласної Федерації велосипедного спорту, голова оргкомітету Всеукраїнських велосипедних перегонів пам’яті Володимира Філіпенка Олександр Бірюков.

Торік у велогонці пам’яті В. Філіпенка перемогу здобув тернополянин Владислав Щербань. Цього року він вже став призером європейських змагань серед юнаків. “Тобто сходинка, зроблена тут дала йому поштовх продовження спортивної кар’єри на міжнародному рівні. Тому ми сьогодні в Тернополі спостерігаємо майбутнє велосипедного спорту України”, – наголошує Олександр Бірюков.

У цьогорічних велосипедних перегонах пам’яті Володимира Філіпенка серед дівчат перемогу здобула Богдана Солтис зі Львова, а серед юнаків переміг Валерій Романенко зі Львова.

Зазначимо, Всеукраїнські велосипедні перегони пам’яті В. Філіпенка проводяться вже 21 рік поспіль. Володимир Філіпенко – перший майстер спорту з велоспорту на Тернопільщині, норматив виконав у 1956 році, неодноразовий чемпіон України. Він пропрацював тренером більше 30 років в області, підготував близько 20 майстрів спорту.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів