Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

З французьким шармом

У Києві відбулося Свято вулиці Костьольної

Уже вп'яте київська Костьольна вулиця на один день перетворилася на справжній осередок Франції: 9 червня тут відбулося Cвято вулиці Костьольної: День Франкофонії 2019. Цього року подія порадувала особливо різноманітною програмою, адже організатори підготували для відвідувачів розваги на всі смаки. У заході взяли участь посольства Франції, Швейцарії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Бельгії, Канади, а також вперше - В'єтнаму та Хорватії.

Звичайно ж, на святі можна зробити перший крок до вивчення французької мови. Скористатися такою нагодою дав можливість Французький інститут в Україні. Крім того, тут можна було насолодитися французькою музикою. Зранку на музичній сцені виступали лауреати дитячого конкурсу дитячої пісні, а потім - музичні гурти, серед яких Le Coeur, BLAKE MALOKA, Muzo band, Old and New Song та інші.

Також відвідувачі мали змогу взяти участь у різних майстер-класах. Діти навчалися виготовляти вироби з фетру, авторські блокноти, як створювати натільні малюнки хною. Для дорослих пропонували взяти участь у майстер-класах з виготовлення браслетів з натуральної шкіри, текстильних прикрас, ліногравюр, декупажу, дегустаціях вин і раклету (швейцарська національна страва). Також організатор свята, сім'я ресторанів Famille Très Français, підготувала кулінарні уроки для дорослих і дітей.

Крім того, протягом усього дня на святі працював ярмарок виробів ручної роботи, де продавалися прикраси, одяг, аксесуари, посуд, сумки, іграшки.

Посольство Канади пригощало відвідувачів лосевим молоком, посольство Бельгії - морозивом з бельгійським шоколадом, посольство Хорватії - напоєм "Цедевіта".

 У гастрозоні можна було скоштувати велике різноманіття інших смаколиків - національних страв, солодощів, сирів, коктейлів, лимонадів, тощо.

"ФРАНКОФОНІЯ - ЦЕ ЦІННОСТІ, ВІДКРИТІСТЬ І СВОБОДА"

Заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола МОВЧАН на прес-конференції перед початком свята нагадав, що "зараз ми святкуємо не лише День Франкофонії, а й цілий рік французької мови в Україні", і міністерство підтримує багато подій, пов'язаних з цим. "Французька мова об'єднує, вона є однією з найважливіших і найбільш вживаних у світі. Вона є офіційною мовою НАТО та ООН", - додав він.

"Це вже п'ятий рік поспіль, коли ми повірили в те, що це може стати яскравою подією в житті та культурній палітрі міста Києва, і це приємно для нас", - сказала директор департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради Діана ПОПОВА і додала: "масштаб і кількість країн, які беруть участь у фестивалі Франкофонії, вражає не тільки нас, а всіх киян, які долучаються", висловивши надію, що колись свято вийде за рамки вулиці Костьольної.  

Посол Бельгії в Україні Алекс ЛЕНАРТС, який нещодавно прибув в Україну та вперше був присутній на цьому святі, зазначив: "коли я гуляв вулицею Костьольною, в мене було відчуття, що я в одній з країн, які ми представляємо тут, але ми в Україні. І для мене це щастя знову познайомитися з Україною, де я був п'ять років тому, побачити зміни та відчути, наскільки це вільна, відкрита країна. Адже не забуваймо, що Франкофонія - це цінності, відкритість і свобода".  Також посол запросив усіх присутніх скуштувати морозива з бельгійським шоколадом біля стенду посольства.

"В'єтнам є членом міжнародної організації Франкофонії з 70-их років і бере активну участь у всіх заходах і подіях, організованих нею. Ми також щасливі нагадати, що сьомий саміт міжнародної організації Франкофонії відбувався в 1997 році у В'єтнамі. Для нас це радість і задоволення брати участь у Святі вулиці Костьольної в прекрасному місті Києві", - наголосив Посол В'єтнаму в Україні Нгуєн Ань Туан.

Посол Хорватії в Україні Аніца ДЖАМИЧ зазначила, що "Хорватія є членом-спостерігачем міжнародної організації Франкофонії", і незважаючи на те, що в посольстві лише вона розмовляє французькою, всі співробітники з ентузіазмом і захопленням сприйняли ідею взяти участь у заході.

Аташе з питань співробітництва з галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс ПЕТО зазначив, що коли вони організовували перші події Франкофонії, у них брали участь тільки франкофонні країни, тобто ті, де французька є однією з державних мов - Канада, Бельгія, Швейцарія. "Тішить, що кожного року до нас приєднуються все більше посольств, які також хочуть популяризувати та говорити про франкофонію в їхніх країнах", - наголосив він, подякувавши всім посольствам, які беруть участь у святі.

"Я представляю тут північноамериканську частину Франкофонії. Вона є дуже активною, яскравою. Нас всього 10 млн. у Квебеку, але наша діяльність є дуже активною. Ми щасливі, що можемо представляти та розвивати культурні проекти, політичні у сфері Франкофонії", - сказав заступник Голови Місії Посольства Канади в Україні Руслан КАЦ. За його словами, темою цьогорічного свята була: "французька, як корисна мова". "Тобто це не лише гарна мова - ми всі знаємо, що вона красиво звучить - але також важливий інструмент. Французька є другою у світі за вивченням", - сказав він.

Заступник Голови Місії  Посольства Швейцарії в Україні Сімон ПІДУ повідомив, що також уперше бере участь у цьому святі. "У Швейцарії французька є міноритарною мовою, нею говорить меншість, тому федеральна держава дуже опікується розвитком французької мови. Для нас участь у міжнародній організації Франкофонії є також інструментом для того, щоб підтримувати та розвивати французьку мову в Швейцарії", - сказав він.

Посол Вірменії в Україні Тигран СЕЙРАНЯН звернув увагу на те, що Вірменія нині головує в міжнародній організації Франкофонії до 2020 року, а останній саміт Франкофонії в жовтні минулого року відбувся в Єревані. "У наступному році міжнародна організація Франкофонії відзначатиме 50 років заснування, в липні наступного року відбудеться саміт у Тунісі", - сказав він. Також пан посол пообіцяв, що наступного разу посольство Вірменії також долучиться до Свята вулиці Костьольної.

P.S. Франкофонія — міжнародна організація співробітництва франкомовних країн світу, яка об'єднує 54 повноправних та 4 асоційованих членів, що презентують різні держави або частини держав світу, а також 26 спостерігачів, в тому числі Україна.

Наталія ПУШКАРУК, "День". Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів