Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

«Жовтень» запалює зірки!

У «Галереї KINO» відкрилася виставка фотопортретів Ігоря Гайдая

Дивитися кіно в кінотеатрі «Жовтень» нині стало модно. У хорошому сенсі цього слова. Тому що там можна побачити не тільки світові блокбастери, рідкісні арт-хаусні фільми, але й усі прем'єри українських кінематографістів. Зустрітися зі знімальними групами, поставити запитання авторам картин, улюбленим артистам.

А днями в «Галереї KINO», що на другому поверсі кінотеатру «Жовтень», відбулося відкриття виставки фотопортретів відомого українського фотохудожника Ігоря Гайдая «Нові зірки українського кіноекрана». Його моделями стали популярні українські актори, які не раз були гостями кінотеатру, - Ахтем Сеїтаблаєв, Ірма Вітовська, В'ячеслав Довженко, Римма Зюбіна, Наталя Васько, Катя Молчанова, Роман Луцький, Максим Самчик, Олег Москаленко, Анастасія Пустовіт, Макар Тихомиров, Лілія Яценко.

Автор фотопортретів Ігор Гайдай особливого представлення не потребує. Його ім'я відоме не тільки в Україні, а й за кордоном. Він - автор фотокнижок «Українці. Початок третього тисячоліття» (1996 - 2003),«9 місяців +3 дні» (2006 - 2008), «РАЗОМ. UA» (2004 - 2011). Виставки фотографій Гайдая проходили в галереях Польщі, Франції, Англії, США, Великої Британії, Швейцарії. До того ж Ігор за освітою - кінооператор і диплом в кіноінституті захищав фільмом «Дракон», де знімався видатний Микола Гринько. Тому працювати з артистами фотохудожник Гайдай любить і вміє. Він їх відчуває і, вочевидь, саме тому придумав таку оригінальну тему для виставки - всі дванадцять учасників проєкту зняті в профіль і анфас. WANTED! РОЗШУКУЮТЬСЯ! Розшукуються талановиті актори для зйомок у новому українському кіно! Їх шукають кастинг-директори, продюсери, режисери. Формальне рішення просте до геніальності. Своєчасне. І (даруйте вже за пафос, але це саме так) патріотичне, якщо хочете. Тому що за останні шість років, коли українські режисери почали запрошувати в свої картини набагато менше російських акторів, ми раптом (!) з подивом виявили, як багато в Україні талановитих артистів.

Це і є мета вернісажу, як кажуть організатори, - сприяння формуванню позитивного бренду українського кіно, популяризація вітчизняного кіномистецтва, створення в Україні інституту зірок.

Організатор і автор проєкту - кінотеатр «Жовтень» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Куратор виставки - Людмила Горделадзе.

Виставка триватиме до кінця лютого.

Ірина ГОРДІЙЧУК. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів