Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

Знайомство із княжим містом

Креативна команда «Дня» пропонує разом вирушити у подорож Володимиром-Волинським, маршрут якої прокладений на сторінках свіжого випуску глянцю

Художниця Анна Гаврилюк зібрала пазл обкладинки нового «Маршруту №1» із дрібних за розміром, але важливих за суттю деталей. Червоний та золотий кольори нагадують про князів, королів та столичний статус в історії волинського районного центру.

«Це місто не просто так носить ім'я Володимир. Деякі історики кажуть, що Ольга відправила Малушу народжувати сина – майбутнього великого князя у село під Володимиром. Ця історична земля досі «фонить». Місто Володимир за свою тисячолітню історію побувало у складі багатьох держав і змогло встояти у цій «турбулентності», - каже головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА. - Нам треба переосмислювати нашу історію, провітрювати простір, конструювати його заново, бо зараз ми міняємо уявлення про самих себе. Нам багато століть розповідали не ту історію, а виявляється, що ми не забули усе, що було, зберегли і зараз розкопуємо. На Волині завжди всі казали Володимир. Радянський Союз розвалився, тож тепер нема з ким плутати місто. Йому треба зазвучати повнозвучно, як колись».

«Звичайно, тон випуску задає колонка головного редактора. Цього разу дуже особистісна, що і не дивно, адже це рідний край Лариси Олексіївни. Цей текст збагатив мене дуже цікавою думкою про те, як люди певної землі зберігають її дух - те, що живе і проходить через тисячоліття. Це справді вражає і заслуговує на глибше обдумування. Під час роботи над випуском я, маючи поверхове уявлення про Володимир як історичне місто, переконалася, що він заслуговує ближчого, уважного погляду. І для дуже багатьох людей, які не походять із Волині і не глибоко цікавляться історією, упевнена, цей журнал стане справжнім приємним відкриттям. А ще дуже тішить, що в цьому номері дуже багато цікавих чоловіків!» – зазначає редактор відділу кореспондентської мережі Ольга ХАРЧЕНКО.

«Справді, не місто прикрашає людину, а люди створюють славу міста, - продовжує думку редактор випуску Дар'я ТРАПЕЗНІКОВА. – Робота над номером іноді нагадує буріння свердловини, де водою виступають людські історії. Шукаємо тих, хто закохає нас у своє місто чи справу, хто не гниє у рутинному болоті, а робить світ навколо кращим та яскравішим. Володимир-волинці – не виключення, тож на сторінках свіжого випуску можна познайомитися із театралами-аматорами, місцевим Фаберже та іншими непересічними особистостями».

«Володимир Великий, Ігор Стравинський, загадкова Людмирська діва - з містом Володимиром пов’язано чимало прекрасних імен, - додає редакторка відділу «Суспільство» Марія ПРОКОПЕНКО. - У Володимирі десятки пам’яток, адже за 1030 років тут багато чого відбулося. Цікавезна історія, про яку мало хто знає, пов’язана з єврейською громадою Володимира. А якщо у вас немає часу на мандрівку до міста просто зараз, можна почати зі знайомства з волинською кухнею». 

Відповідальний секретар Алла БОБЕР теж оцінила розмаїття волинських страв на кулінарних сторінках. «Навіть захотілося приготувати пізи. Цікаво, що про литовські цепеліни дехто з українців чув і навіть куштував, а от про національний аналог може і не здогадуються. Думаю, що з відродження національної кухні слід починати реконструкцію національного характеру», - говорить вона.

«Ще одна варта уваги цікавинка – парад однолітків Володимира. Є тут і наші Лубни та Васильків, а є і відомі європейські міста Дублін та Оденсе, - зазначає  заступник головного редактора Ганна ШЕРЕМЕТ. - Ми завжди дивимося на захід і думаємо, що вони щасливіші та багатші за нас. Але і нам є чим пишатися, адже в нас теж багато чого збереглося, тож маємо пам’ятати про свою спадщину та розповідати про неї усьому світові. Звичайно, одного випуску замало для повного опису принад міста, але водночас залишається простір для самостійних відкриттів.

Уже в п’ятницю розповідь про стародавній та сучасний Володимир від команди «Маршруту №1» ви знайдете в кіосках. Вже зараз його можна замовити на сайті «Дня» чи у відділі реалізації за телефоном  +38 (044) 303 96 23 .

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

 

 

 

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments