Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Донбас, почуй своїх!». Тетяна

Тетяна Щербаченко – українська дитяча письменниця, літературний критик, головний редактор першого український універсального інформаційного ресурсу про видання для дітей та юнацтва «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

Тетяна народилася у Луганській області, де прожила 25 років, 16 з яких – у рідному селі на Слобожанщині. З вiдзнакою закiнчила факультет української фiлологiї Луганського державного педунiверситету імені Тараса Шевченка, працювала вчителькою української мови та літератури у Луганську.

У новому відео «День-ТБ» Тетяна згадує, як ще студенткою разом з однокурсниками займала чітку проукраїнську позицію, як вперто, купляючи в магазині продукти, вони говорили пляшка молока, а їх не розуміли. «Але ми вірили, що мине кілька років і нас всі будуть розуміти і ніхто не сміятиметься»… Тетяна звертається до своїх проукраїнських друзів, які нині змушені мовчати і навіть змінювати свої імена у соцмережах, боячись переслідувань. Вона говорить, що боятися не соромно, але треба пам’ятати, до яких наслідків може призвести мовчання. «Боятися – не соромно. Страх у людини, яка має силу, дає мужність. Ви маєте бути мужніми, ви мусите бути мужніми і сильними, через те, що ви зараз боретеся і здобуваєте відчуття своєї малої батьківщини, яка є частиною великої України…», – каже Тетяна.  Письменниця нагадує, що в Києві зараз спокійно, але ще в лютому було так само страшно, важко і розпачливо. І що люди так само боялися за себе і своїх дітей, але не мовчали.

Тетяна звертається до своїх колег – учителів, до тих, з ким вона вчилася в Луганському педагогічному інституті.  «Ми працюємо з дітьми і те, що ми зараз робимо – це частина нашої з вами педагогічної діяльності. Ми маємо подати приклад нашим дітям, які через рік, два, п’ять будуть думати про те, що відбувається навколо них, де вони живуть. І потім ми перестанемо говорити: «Що це за нове покоління, яке не має ніяких взірців?» Але ж ці взірці їм ніхто не дає. Тож давайте сьогодні давати нашим дітям візрці – любові, взаєморозуміння, мужності, громадянської  свідомості…».

P.S. «День» регулярно оновлює на сайті відеозвернення як відомих людей, так і просто небайдужих українців родом з Донбасу. Вони звертаються до своїх і сподіваються, що їх почують і зрозуміють. Якщо ви приїхали зі східних областей і хочете звернутися до своїх співвітчизників або висловити слова підтримати українській армії – звертайтеся до редакції «Дня».

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День». Відео – Іван ЛЮБИШ-КІРДЕЙ