Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Проекту «День-TV» — три роки

Щоденний ритм створення якісної газети на 12 сторінках (у п’яницю — 32), активна робота над глянцевим додатком «Маршрут №1», підготовка нових книжкових проектів «Дня»... не заважають журналістам конвергентного видання паралельно розвивати новий формат донесення інформації — телевізійний. 14 травня минає третя річниця роботи «День-TV» — платформи, де журналісти та автори газети візуалізують теми та ідеї «Дня». Проект стартував у травні 2013 року. Починалося все як інтерв’ю з відомими людьми, що їх записували в редакції. Згодом ідею видозмінили і почали записували подієві сюжети. Особливо багато матеріалів було про Майдан авторства Івана Любиш-Кірдея та Марії Семенченко.

Як зазначають глядачі та професійні телевізійники, наш відеопроект якісно вирізняє те, що сюжети та інтерв’ю знімають журналісти друкованого видання. Відповідно — добір гостей, пошук цікавих ракурсів, аналітичне занурення у тему — гарантовано. А ще — ми не обмежені часовими ефірними рамками.

«Друкована газета знімає відеосюжет... А в результаті в редакцію звертаються центральні телеканали з проханням придбати право на показ цілих сюжетів чи їхніх фрагментів, — коментує авторка «Дня» Марія Семенченко. — Так було з відео «Моя Надя». Сім історій Марії Савченко про доньку», коли «День» у лютому 2015 року один із перших відверто поспілкувався з Марією Іванівною Савченко. Так було з сюжетом «Марія Стус. Між двома війнами», коли наші журналісти записали розмову з сестрою Василя Стуса Марією Семенівною. З центральних каналів звернулися з проханням «поділитися контактами» онуки Миколи Лисенка — Ради Остапівні після сюжету «Бути онукою класика». Також у рамках проекту з’явилися знакові відеоінтерв’ю з Євгеном Грицяком, Євгеном Головахою, Джамалою, Іваном Леньо та іншими цікавими людьми. Кількість переглядів показали, що цей формат «живих» діалогів є цікавим і затребуваним. А оцінка професійних телевізійників — тільки підштовхує нас працювати ще краще».

Крім того, «День-TV» — це ще й цікаві флешмоби, відеохроніки, опитування, лекції-розповіді (наприклад, про Київ Михайла Кальницького та Дмитра Малакова). А також — якісний відеосупровід проектів «Дня» — фотовиставки, нагородження лауреатів Премії імені Джеймса Мейса, презентації книжкових проектів, висвітлення круглих столів. Ми не обмежені ефірним часом чи тематичними рамками. І не плануємо конкурувати з новинним телебаченням. Просто хочемо подати читачам «Дня» альтернативне джерело цікавої інформації. Якось колишній співробітник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Микола Гриценко сказав, що в його розумінні «Iдеальне суспільне ТБ — це телевізійна версія «Дня». Ми до цього будемо прагнути. Залишайтеся з нами. А з нагоди річниці проекту — ми даруємо читачам нарізку найцікавіших сюжетів «День-TV», яку можна переглянути на сайті та нашому Ютуб-каналі.

Вадим ЛУБЧАК, «День»

300x250 ad place
300x250 ad place
Delimiter 468x90 ad place

Останні відео

Всі відео

Останні новини

24 квітня, 2024 середа

Бібліотека дня

Всі книги

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати