Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Поважати і знати людей, які поруч»

В Іванівській громаді, що на Вінниччині, відкриють музей п’яти народів, які мешкають на території ОТГ
30 серпня, 10:18
ЗАКЛАД РОЗТАШУЮТЬ НА ДРУГОМУ ПОВЕРСІ МОНАСТИРЯ, РАЗОМ ІЗ МУЗЕЄМ ЧОТИРЬОХ ПОЕТІВ. КОСТЕЛ, ЯКИЙ ВХОДИТЬ ДО КОМПЛЕКСУ, ПЕРЕДАДУТЬ РИМО-КАТОЛИЦЬКІЙ ПАРАФІЇ / ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Іванівська громада вкотре демонструє успішний приклад впровадження децентралізації шляхом розвитку туристичного потенціалу. Не встигла новина про облаштування музею чотирьох поетів-земляків облетіти Україну, як в ОТГ вирішили відкрити масштабну експозицію на честь п’яти народів: українців, євреїв, поляків, ромів та росіян-старообрядців, які мешкають у громаді. Новий заклад діятиме у стінах колишнього монастиря, який найближчим часом передасть на баланс Вінницька обласна рада. Музей складатиметься із п’яти виставкових експозицій, які оповідатимуть про історію народів, традиції і звичаї, нинішнє життя у громаді. Заступник голови Іванівської ОТГ Ігор ЛАНОВИЙ запевняє, що в експозиції будуть представлені експонати, яким позаздрять кращі музеї країни.

«Нинішнє село Іванів, яке свого часу було містечком, мало Магдебурзьке право і було справжнім осередком міжнародної торгівлі, куди приїздили люди з різних країн світу. 1914 року, за переписом населення, в Іванові мешкало 3,5 тисячі українців і стільки ж євреїв. Також були поляки, роми та росіяни-старообрядці, від яких Росія відхрестилася, і вони компактно мешкали на околиці Жабелівки. Усі ці п’ять етнічних груп з титульною нацією українців будуть представлені в новому музеї, бо ми мусимо поважати і знати людей, які живуть поруч з нами. Заклад розмістимо на другому поверсі монастиря, разом із музеєм чотирьох поетів. А це 200 квадратних метрів. Костел, який входить до комплексу, передаємо Римо-католицькій парафії. Уже існують попередні домовленості про його реставрацію за підтримки польських партнерів», — розповідає Ігор Лановий.

До формування експозиції музейної установи готові долучитися жителі громади, які зберігають у своїх колекціях раритетні речі. Одним із перших цінних експонатів стане стародавня монета часів правління польського короля Сигізмунда ІІ (ХVI ст.). За легендою, він приїжджав у Іванів і розкидав зі своєї карети гроші для бідняків. Одну із монет селянська родина вирішила залишити на згадку про візит короля. Так вона збереглася до наших днів. Тепер власник готовий передати її до музею разом з іншим речами польського періоду.

До слова, на території Іванівської ОТГ розташовано чимало пам’яток, які варті уваги, зокрема замок Мишків-Холоневських 1410 року, старовинний костел Непорочного зачаття Діви Марії 1780 року, комплекс залізничного вокзалу з унікальною архітектурою, старовинна фортеця, палац у селі Гущинці, меморіальний комплекс «Малий Бабин Яр» та природні панорамні видові майданчики. Крім того, на території громади поширене гончарство, розвинуті ремесла й відбуваються фестивалі традиційного ужиткового мистецтва. Наразі громада розвиває туристичну інфраструктуру, розробляє маршрути і чекає на гостей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати