У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

Тест на доступність

Учора активісти перевірили Поштову площу на зручність для інвалідів, батьків з візочками і велосипедистів: незадовільно. Але недоліки ще можна виправити
24 квітня, 2013 - 11:13
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

На Поштовій площі, на вході в метро з боку фунікулеру — велосипедів, здається, було більше, ніж випадкових перехожих, що о дев’ятій ранку поспішали на роботу. Хлопці й дівчата — не лише на велосипедах, а й з дитячими візками чи на милицях — спускалися в перехід та піднімалися назад — тестували. Велосипеди несли в руках. Очевидно, що такий рух не зручний ні їм, ні звичайним пішоходам. Але саме такий перехід — шириною шість метрів і з пандусами з ухилом у 18 градусів — обіцяє проект реконструкції Поштової площі. Проти цього активісти і влаштували цей ранковий флеш-моб — вимагають, щоб площу реконструювали відповідно до потреб усіх людей, а не лише автомобілістів. «Якщо вже роблять, то чому не зробити нормально?» — дивуються активісти.

Дівчина сідає на інвалідний візок, двоє хлопців повільно везуть її по пандусу вгору: «Бачите, ми змогли зробити це тільки вдвох, і це вимагало великих зусиль!» — коментує один із них.

Анжеліка Руденко з візочком, у якому нетерпляче сидить її 10-місячний син, спускаються в перехід — так, це справді непросто. «Коли я стала мамою, то зрозуміла, яка це велика проблема — пересуватися містом із дитячим візочком: треба бути або фізично підготовленим, або щоб поруч завжди був тато чи якийсь добрий чоловік, — пояснює жінка, — Переходи не створені для мам з візочками, це однозначно і з цим ніхто не буде сперечатися». Так, перебудовувати все місто ніхто не буде, погоджується вона, але, якщо вже влада взялася за реконструкцію площі, «чому не зробити все відразу по-людськи?».

Ірина Бондаренко, координаторка Асоціації велосипедистів Києва, на акцію приїхала на зеленому велосипеді. Розповідає, що петиції і листи в Київську міську державну адміністрацію уже надіслано — тепер чекають на відповіді. У велосипедистів — три основні вимоги щодо Поштової площі: розширити перехід із шести метрів до 10, зробити сучасні, комфортні пандуси (шість градусів ухилу) та велодоріжки — і ніяких сходів. Такий перехід буде зручним для всіх — для батьків з візочками, для людей з особливими потребами, для літніх людей і дітей. «А велодоріжки все одно колись доведеться створювати, — розповідає Ірина Бондаренко, — адже кількість велосипедистів увесь час зростає, і владі зрештою доведеться звернути на них увагу».

У активістів є ще одне побажання-«бонус» — щоб на Поштовій площі росли дерева. Але про це — пізніше, коли буде впевненість, що на площу зможуть без проблем дістатися всі, кому це потрібно. Активісти упевнені: всі недоліки ще можна виправити, адже площу реконструюють. Головне — щоб влада почула і прислухалася до порад, скарг та пропозицій і відреагувала.

Ольга МАКАР
Газета: 
Рубрика: