Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.
Олесь Гончар, український письменник

В’ячеслав ЮТКIН: «Треба жити справою, якій ти служиш...»

11 жовтня, 2012 - 00:00

Працювати ефективно і завжди досягати поставленої мети, напевно, хотів би кожен. Але досягти цього вдається небагатьом. Банкір зі стажем, В’ячеслав Михайлович Юткін, який нині працює першим заступником голови правління «Промінвестбанку», за словами його колег-фінансистів, один з небагатьох, кому це вдається. Але ми знаємо В’ячеслава Михайловича не лише як висококласного і професійного банкіра. Для нас він ще й авторитетний експерт, а також людина, яка багато років підтримує різноманітні соціальні проекти «Дня», починаючи з видання бібліотеки і закінчуючи фотоконкурсом. Сьогодні він відзначає свій ювілей. Колектив газети «День» приєднується до всіх привітань і бажає ювілярові міцного здоров’я і професійних звершень.

— В’ячеславе Михайловичу, багато колег по «цеху» відзначають ваш високий професіоналізм, який зберігаєте багато років, працюючи в різних банках. Поділіться рецептом, як вам удається завжди досягати успіху в поставлених завданнях?

— Думаю, ви перебільшуєте. Це, напевно, до ювілею. Успіхи нерідко змінялися невдачами, особливо коли надто довіряєш клієнтам. Але щось дійсно виходить. Про якийсь конкретний рецепт і не скажеш. Вони міняються залежно від складності поставлених завдань. Якщо коротко: треба жити справою, якій ти служиш...

— Одна зі складових успіху — не лише набір професійних якостей, а й «моральний» набір людини. Якими якостями, на ваш погляд, має володіти ефективний керівник?

— Ефективний керівник сьогодні — це людина високоосвічена, європейського мислення, цілеспрямована, добре мотивована, яка досконально володіє управлінськими навиками, здатна не лише створювати команду, а й уміє вести її до поставлених цілей. Гнучкість у рішеннях і людинолюбство — також його невід’ємні риси. І важко собі уявити сучасного керівника без знання іноземних мов і хорошої фізичної форми, що допомагає витримувати чималі навантаження.

— Ваш ювілей практично збігся з днем народженням нашого видання та проведенням чергової щорічної виставки за підсумками фотоконкурсу газети «День», який ви традиційно підтримуєте. За це вам окрема подяка від усього колективу «Дня». Скажіть, чому ви це робите? Що для вас означає «День»?

— «День» — незвичайна газета. Про її достоїнства й місце серед українських медіа можна говорити багато. Мені близькі за духом більшість акцій «Дня». Я по-доброму заздрю ентузіазму колективу вашого видання, який несе цю ношу на своїх плечах. Не пригадаю аналогів в українських ЗМІ.

І я радий, що мої колеги по бізнесу поділяють мої погляди й приймали і приймають колективні рішення про матеріальну підтримку цих акцій «Дня». Я пам’ятаю, як створювався «День», пам’ятаю перші роки його становлення, коли ситуація зі свободою слова була далека від сьогоднішніх стандартів. Найбільше я люблю «День» за матеріали про історію України. Я здобував вищу освіту за радянських часів, коли викладали зовсім іншу «історію». Сьогодні «День» — мій підручник з історії, зокрема й новітньої. Мені, колишньому працівникові органів держбезпеки з двадцятирічним стажем, особливо важко давалося переосмислення ролі ОУН-УПА в історії України. Саме завдяки «Дню» я зміг зняти зі своїх очей чорні окуляри, через які дивився на цю сторінку історії моєї країни.

— Як оцінюєте стан банківського сектора України? Які головні виклики стоять перед ним сьогодні?

— Ситуація в банківському секторі сьогодні складна. Голова НБУ С.Арбузов на останній нараді з керівниками комерційних банків дав їй дуже точне визначення — «хистка стабільність». Точніше й не скажеш. Серед головних викликів — заморожування співпраці з МВФ, європейська криза, що триває, а у зв’язку з цим закриті, по суті, для України зовнішні джерела фінансування, й, звісно, наближення парламентських виборів, які, на жаль, стабільності не додають. У країні немає зайвих грошей, а рідкісний політик не підливає олії у вогонь, передрікаючи неминучість девальвації національної валюти. Що відбувається далі? Після чергової порції ток-шоу вкладник нервово переводить свої останні заощадження в долар або євро, незрідка достроково розриваючи депозитні договори на вкрай невигідних для себе умовах, тим самим розхитуючи цю стабільність. Упевнений, що це сьогодні і є головним викликом.

— Які кроки в секторі, на ваш погляд, слід зробити для мінімізації фінансових неприємностей через другу хвилю кризи, яку в найближчому майбутньому прогнозують провідні економісти світу?

— Національний банк сьогодні, всупереч усім скептичним прогнозам, надійно утримує ситуацію й вживає для цього всіх вичерпних заходів. Головна запорука стабільності курсу в тому, що він суворо базується на платіжному балансі, який сьогодні профіцитний. Слід також відзначити правильність і своєчасність рішень щодо випуску валютних казначейських облігацій для населення. Це допоможе залучити вільні гроші в тієї частини населення, яка все ще не довіряє банківській системі, а в цьому випадку отримує державні гарантії. Вважаю, що реальним виглядає прогноз про залучення до системи державних фінансів до кінця поточного року до одного мільярда доларів.

І, звісно, вкрай пріоритетним є завдання відновлення кредитування від МВФ, поліпшення інвестиційного клімату для припливу іноземних інвестицій.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ