Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

«Треба розуміти час»

Друге «інтелектуальне зважування» ЛШЖ-2019 стало розмовою про цінності, досвід та актуальність української давньої і новітньої історії
25 липня, 2019 - 19:38

І ось майже пройшли чотири тижні. Час підбивати підсумки. Цей час промайнув, немов комета, котра осяяла серця кожного з нас. Сьогодні відбулась зустріч літньошколярів з головним редактором газети «День» Ларисою Олексіївною Івшиною – друге «інтелектуальне зважування».

Ще після першої зустрічі хтось зі студентів сказав: «Мені б такого лектора до університету». І це не випадково. Лариса Івшина може розповідати дуже серйозні речі просто та доступно для кожного, а головне – цікаво. Ми, майбутні журналісти, мали чудову можливість долучитися до родини «Дня».

Під час свого візиту до ЛЖШ-2019 актриса Наталя Сумська сказала дуже влучну фразу: «Гнат Петрович Юра сорок років керував театром. Так, а то й більше, тільки Лариса Олексіївна може керувати таким великим підприємством». І це дійсно так. Кожен може переконатися в цьому на власному досвіді.

ПРО НОВІТНЮ ІСТОРІЮ…

Пані Лариса ознайомила «літньошколярів» з книгою Євгена Марчука «Україна: нова парадигма поступу». На її думку, ця робота майже не оцінена і не досліджена політологами. Ця праця побачила світ ще на початку 2000-х років. Ще у ті часи пан Марчук передбачив, що країні необхідна євроінтеграція, а в політиці застосовуватимуть цифрові технології – і це набагато глибше, ніж нинішня концепція «держава у смартфоні». Так Лариса Олексіївна вкотре наголосила на тому, що українське суспільство не заглиблюється у новітню історію країни, хоча це саме те, що могло б уберегти від помилок у майбутньому. «Помилка наших політиків у тому, що вони погано вчилися. Або не в тих», – зазначила вона.

УНІКАЛЬНИХ КОЛЕГ…

Василь Семенченко, як людина, що сама цікавиться карикатурою, запитав Ларису Олексіївну про те, яким геніальний митець Анатолій Казанським був у житті, адже їй довелося з ним працювати. «Мені пощастило з ним працювати, а не довелося», – уточнила пані Лариса. «Це класична історія про хлопчика, який мислив не так, як всі», – розповіла головна редакторка «Дня» про унікального карикатуриста, котрий, за її словами, також допоміг їй з більшим гумором ставитися до багатьох ситуації. «Він мав глибинний смак, чуття правди» – переконана Лариса Олексіївна, адже його роботи виходять на перших шпальтах газети і зараз, бо зовсім не втратили актуальності.

І ОЧІКУВАНУ КНИЖКОВУ НОВИНКУ «ДНЯ»

«Літньошколярам» дістався й особливий «ексклюзив». Лариса Олексіївна анонсувала нову книгу з Бібліотеки газети «День», що невдовзі буде видана і представлена вже на цьогорічному Форумі видавців у Львові. За словами головної редакторки «Дня», ця книга має стати подією в житті українського суспільства – як обов’язковий націєтворчий елемент. «Щоб характер був здоровим, треба, щоб народ був благородним», – переконана Лариса Олексіївна. ЛШЖ-2019 уже навіть знає і назву майбутнього бестселера «Дня». Незабаром дізнаєтесь і ви!

ВРАЖЕННЯ

Єлизавета ВОРОБЙОВА, випускниця 9 класу київської спеціалізованої школи № 118 «Всесвіт»:

– 25 липня — передостанній день у ЛШЖ, тому Лариса Олексіївна Івшина провела підсумкову зустріч із нами. Як і 4 тижні тому, наша зустріч пройшла тепло й пізнавально. Знову ж таки я поповнила свою «валізу» знань новою, цікавою інформацією. Також Лариса Олексіївна подарувала мені натхнення на подальший розвиток у моєму майбутньому.

Аліса ПОЛІЩУК, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

– Завершальна зустріч з Ларисою Івшиною не є крапкою, але подією, яка особисто мене спонукає рости далі. Це людина, після спілкування з якою ти розумієш, що, вивчаючи політологію, не хочеш бути «трубадуром олігархічного режиму». Я щиро вдячна «Дню» за можливість ставити свої запитання таким людям та отримувати від них знання та поради на все подальше життя.

Євгенія ШЕВЦОВА, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова:

– Після розмов з Ларисою Олексіївною я завжди натхненна та замотивована. На роботу, на те, щоб побігти читати нову книгу, і просто на глибокі роздуми. Такі ж відчуття після сьогоднішньої зустрічі, хоч вона й була не дуже довгою.

Олександр ШАРIПОВ, Запорізький національний університет:

– «Інтелектуальне зважування» відбулося. Ми вже багато чого навчені, багато чого розуміємо. Підсумкова зустріч із Ларисою Івшиною багато в чому, знову ж таки надихнула, і я багато над чим замислився. Мені подобається, що газета «День» продовжує тему 1999-го року і ми на зустрічі це обговорили. Мені запам’яталася фраза головного редактора: «Вони виграли, але ми були праві». Також вдячний Ларисі Олексіївні за те, що порадила прочитати дві книжки Євгена Марчука.

Василь СЕМЕНЧЕНКО, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя:

– Друге «інтелектуальне зважування» стало бесідою «між двох світів» – як сказала Лариса Олексіївна. Розмова на різні теми, від творчості до політики та важливості життєвої позиції дали поштовх до самоідентифікації. Приємно усвідомлювати, що знайшов свій шлях. Думаю, журналістика міцно вросте в мою долю.

Ольга ВАЛЬКЕВИЧ, Національний університет «Києво-Могилянська академія»:

– Розмова про цінності, досвід та українську історію. «Добирати» знання, заглиблюватися, переробляти, творити сучасну журналістику», – слова Лариси Олексіївни звучать як найголовніше завдання молоді сьогодні. Найголовніше для нас – не звернути із цієї дороги.

Марія НАУМЕНКО, Євгенія ШЕВЦОВА, Літня школа журналістики «Дня». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ