Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

«Екоборг щороку збільшується»

Для планети він цього року настав 1 серпня, а для України — ще 27 липня
2 серпня, 2018 - 12:11

День екологічного боргу настає тоді, коли населення планети витрачає всі ресурси Землі, які вона здатна відновити за рік, і відповідно, ми починаємо «позичати»ресурси у майбутніх поколінь, ідеться в повідомленні на сайті WWF в Україні wwf.panda.org. Щороку цей борг збільшується. Кожна країна «позичає» у планети зі своєю швидкістю, тому день екологічного боргу припадає на різні дні. В Україні ця відмітка припала на 27 липня, та для планети День екоборгу настав на п’ять днів пізніше — 1 серпня.

Згідно з інформацією Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), людство споживає в 1,7 разів більше, ніж може забезпечити планета Земля. З кожним роком День екоборгу настає дедалі: у 1970 він настав 23 грудня, у 2000 — 4 жовтня, у 2016 — 8 серпня, у 2017 — 2 серпня, у 2018 — 1 серпня. Тобто з минулого року людство суттєво уповільнило свої боргові темпи (1 день порівняно з минулим роком), однак навіть один день боргу у масштабах планети — це колосальні ресурси: тисячі гектарів вирубаних лісів, тисячі тонн виловленої риби, мільйони тонн їжі, приблизно чверть з якої навіть не використовується та йде у смітник.

Свої показники, порівняно з минулим роком, суттєво покращила Австралія: минулого року країна очолювала список країн-боржників, споживаючи ресурсів 5,2 планети. Цього року показник австралійців — 4,1 планети. Американцям, як і минулого року, потрібно 5 планет, наразі вони — лідери списку. П’ятірку рейтингу замикають Південна Корея (3,5 планети), Росія (3,3), Німеччина (3).

«Прості щоденні дії, наш вибір, про який ми часом навіть не замислюємося, впливає на природу навколо нас: нам треба більше папера — вирубується більше лісів, залишили ввімкненим непотрібне світло — десь спалили більше ресурсів, купили поліетиленовий пакет — якась тварина у світі загинула. Щороку екоборг планети росте, і потрібно вже сьогодні ставати більш відповідальним до власного споживання та ощадливішими до ресурсів планети», — каже Олена ТАРАСОВА-КРАСІЄВА, національна координаторка WWF в Україні.

 

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments