Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Ми готові приводити інвесторів, але...»

Президент Світового банку Джим Йонг Кім зустрівся зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм та мером Києва Віталієм Кличком
13 листопада, 18:33
ФОТО АНДРІЯ СКАКОДУБА

«Київ першим запровадив систему «Відкритий бюджет», яка дозволяє відслідковувати он-лайн витрати та доходи столичного бюджету, — заявив Віталій Кличко під час зустрічі. — Також столиця скоротила майже вдвічі зовнішній борг, розпочала боротьбу з корупцією у комунальному господарстві, запровадила відкриті аукціони та тендери. Це дало можливість збільшити надходження до бюджету на 30% та вкладати гроші в інфраструктурні проекти, а також відновило довіру інвесторів», — передає прес-служба КМДА.

До того ж, є низка напрямів, які стримують ефективний розвиток міста. За словами Віталія Кличка, мова йде про наміри уряду перекласти на місцеві бюджети фінансування субсидій за житлово-комунальні послуги та пільги, не надаючи при цьому додаткових джерел доходу.

У свою чергу, Джим Йонг Кім наголосив, що приємно вражений змінами та реформами, які були втілені та запроваджуються в Києві і зазначив, що радий тому, що Світовий банк допоміг столиці розробити транспортну схему, яка має оптимізувати рух громадського транспорту в місті. Він також підтримав прагнення столиці навести лад із паркуванням. «Ви маєте контролювати своє місто», — наголосив Джим Йонг Кім.

За словами президента Світового банку, Україна повинна продовжувати втілювати реформи. Зокрема, у сфері боротьби з корупцією — через створення антикорупційного суду, а також в лібералізації ринку землі. «Ми готові приводити інвесторів, але Україна має показати, що серйозно ставиться до питання реформування та готова втілювати необхідні зміни», — наголосив він.

Також із президентом групи Світового банку зустрілися голова Верховної Ради Андрій Парубій та керівники фракцій і груп. Про це журналістів поінформувала голова Комітету Ради у закордонних справах Ганна Гопко. Сторони обговорили допомогу у відновленні інфраструктури Донбасу та додаткове фінансування реформ, пов’язаних із розвитком людського потенціалу.

«Вони зараз збираються, проговорили з Європейським інвестиційним банком про направлення фінансування для підтримки реформ, зокрема Human capital development. Це те, що передбачає розвиток людського потенціалу, це освіта, охорона здоров’я, соціальна сфера», — зазначила Гопко. На зустрічі сторони також приділили увагу підвищенню прозорості в інвестиційному секторі, а також підготовці до земельної реформи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати