Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Підтримати чергові зміни

У Дніпрі поліцейських та медиків збираються поселити в готелях
26 березня, 2020 - 20:16

Міська влада Дніпра надає кошти передусім на придбання медичного устаткування, спецтранспорт для співробітників критичної інфраструктури та підтримку пенсіонерів в умовах загрози епідемії. Про це розповів на своєму youtube-каналі мер міста Борис ФІЛАТОВ. Гроші надають також на перепрофілювання 8-ї та 11-ї лікарень для прийому хворих на коронавірус. У разі потреби буде розгорнуто і польовий госпіталь. 21-ша інфекційна лікарня, яку вже призначили в якості головного центру з боротьби проти коронавірусу, має в розпорядженні необхідні медикаменти, зокрема потужні антибіотики для боротьби з пневмонією, яка є ускладненням COVID-19. Найближчим часом очікується постачання до медзакладу ще 35 апаратів ШВЛ, 30 кисневих концентраторів і портативного рентгену — вони мають покрити всі першочергові потреби у разі спалаху епідемії.

«Місто й надалі надаватиме гроші на закупівлю всього необхідного для боротьби з епідемією. Водночас у столиці ухвалено фактично грабіжницький для місцевого самоврядування закон, за яким лише Дніпро щомісяця втрачатиме по 150 мільйонів гривень. Це — кошти, що передбачалися для фінансування освіти і медицини», — зазначив Борис Філатов у коментарі до відео на своєму youtube-каналі.

Борис Філатов розповів також, що найближчим часом у місті планують запустити систему щотижневої видачі нужденним літнім людям продуктових пайків. Єдина умова: одержувачі таких наборів не повинні виходити з дому — щоб уникнути ризику зараження.

Крім цього, місто має домовленість з однією із косметологічних фабрик про виробництво антисептиків зі спиртовмісних рідин. У резерв закладено 88 тисяч таких флаконів. У разі спалаху епідемії ними забезпечать передусім лікарів та поліцейських. При цьому комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення конфісковувати запаси спирту в «наливайках».

За словами міського голови, чергові зміни поліції та медиків, які мешкають в області й передмістях і яким далеко діставатися до роботи, можуть бути розміщені в центральних готелях Дніпра — з харчуванням і необхідними умовами. Також за програмою «Муніципальна няня» місто надасть соціальну виплату тим, хто стоїть на передовій боротьби з коронавірусом, — приблизно 3 тис. грн на оплату послуг нянь для їхніх дітей.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ