Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Розвиток підприємництва – у пріоритеті

Офіс євроінтеграції Дніпропетровщини працюватиме у шести основних напрямках
2 грудня, 2020 - 11:11

У Дніпропетровській ОДА відкрили Офіс євроінтеграції. Він виступатиме освітнім центром, платформою для розвитку підприємництва, допомагатиме бізнесу вийти на нові ринки та підтримуватиме розвиток зеленої енергетики. Першими відвідувачами Офісу стали віцепрем’єр  Ольга Стефанішина, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас та губернатор Олександр Бондаренко. «Це вже другий офіс євроінтеграції в регіонах України — першій відкрили у Херсоні. За ініціативою Уряду, такі організації запрацюють у Полтаві та Хмельницькому, —  зазначила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. — Дніпро — індустріальна столиця. А отже пріоритетом Офісу буде взаємодія з бізнесом, підтримка малого та середнього підприємництва, комунікація з міжнародними партнерами, покращення динаміки залучення інвестицій. Експертизу, напрацьовану тут, Уряд використає в консультаціях і діалозі з ЄС».

Офіс євроінтеграції Дніпропетровської області працюватиме у шести основних напрямках. Серед них — розвиток підприємництва. Бізнесу допоможуть наблизити стандарти роботи до європейських, знайти нових ділових партнерів та підкорити ринок ЄС. «Офіс євроінтеграції залучатиме до роботи над проєктами державні установи, громадськість, бізнес, міжнародних партнерів.  Він буде використовувати  досвід ЄС. Ми обмінюватимемося з міжнародними партнерами не тільки інтелектуальним капіталом, а й залучатимемо фінансовий ресурс. Зокрема, йдеться про грантові програми, які дозволять краще розвиватися області», — наголосив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Серед основних напрямків роботи Офісу й проєкти з підтримки бійців АТО/ООС. Зокрема, це стосується психологічної реабілітації ветеранів. У планах — запустити програму з підвищення кваліфікації військових психологів відповідно до стандартів НАТО. «Відкриття Офісу — дуже приємна подія для мене особисто та для Європейського Союзу. Євроінтеграція України — це не лише те, чим займаються державні структури. Це конституційна цінність. І тому вона стосується кожного громадянина, міста чи села», — зазначив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. В пріоритеті Офісу також розвиток зеленої енергетики, підтримка талантів в сфері мистецтва, науки та спорту. Тут проводитимуть консультації для об’єднаних територіальних громад з фінансової грамотності та адміністрування.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: