Од нині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини Єдиної України... Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
З тексту Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

Непохитна позиція Вільнюса

28 грудня, 2018 - 11:55
ФОТО REUTERS

Корона «Дня» — міністрові закордонних справ Литви Лінасу ЛІНКЯВІЧЮСУ — за постійну та однозначну тверду підтримку України, протистояння агресивним діям РФ.

Литва — одна з тих країн, які найбільшою мірою допомагають Україні, підтримують її цілісність і засуджують напад РФ, розуміючи, що нині українські солдати захищають від агресора не лише свою країну, а й усю Європу. Лінас Лінкявічюс обійняв пост глави МЗС Литви у грудні 2012 року, а вже через рік приїхав до Києва під час Євромайдану і подарував людям, які брали участь у протестах, теплі рукавиці в національному стилі. Відтоді литовський прем’єр твердо висловлювався за підтримку нашої країни й різко засуджував агресію Кремля. Зокрема, він підтримав так званий Європейський план допомоги Україні, який передбачає, що протягом наступних десяти років у нашу державу надійдуть інвестиції на суму до 50 млрд євро. Крім того, він неодноразово закликав Москву звільнити українських полонених і політв’язнів.

«Литва високо цінить рішення США надати додаткову фінансову підтримку для подальшої розбудови Військово-Морських сил України. Ще один важливий акт солідарності перед лицем агресії Росії. Союзники підтримують Україну», — такою є одна з останніх заяв Лінаса Лінкявічуса у Twitter. У цьому контексті варто нагадати, що литовський міністр також різко засудив нещодавнє розширення агресії РФ проти України, зокрема напад російських спецслужбовців на українські кораблі в Керченській протоці й затримання моряків. «Рішуче засуджую російський крок фізично заблокувати Керченську протоку і взяття тараном українського корабля. Це не можна кваліфікувати інакше, як акт агресії та ще одне кричуще порушення міжнародного морського права. Такі дії підривають безпеку всього регіону, — написав Лінкявічюс. — Міжнародна спільнота має дати сильну відповідь такій неприйнятній та провокативній поведінці», — додав він.

Газета: