Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Корона «Дня» Оксані Линів, диригентці

За музичну дипломатію («Аїда» в Луксорі та фестиваль LvivMozArt)
27 грудня, 2019 - 14:13
ФОТО ІЗ ОСОБИСТОГО АРХІВУ ОКСАНИ ЛИНІВ

Оксана Линів – ньюсмейкер №1 від класичної музики в нашій країні. Власне одна з цих новин досі обговорюється: постановка опери «Аїда» в Луксорі, що відбулася open air у підніжжя храму цариці-жриці Хатшепсут  за участю 150 музикантів - хорової капели «ДУМКА» та симфонічного оркестру «INSO-Львів» і солістами з Кореї, Угорщини, Чехії,  Іспанії, Болгарії та Німеччини. Вся ця команда на чолі з диригентом-постановником Оксаною Линів змогла подолати  всі перешкоди на шляху до сенсації: і стислі репетиційні терміни, і незвичні для європейців природні умови, і величезні розміри сцени майже в пустелі, і діаметрально протилежні менталітети, і складності з логістичними та технічними питаннями через слабкий місцевий менеджмент, і, навіть бойкоти з боку єгипетських колег-музикантів. Попри все це подію назвали  унікальною та однією з найочікуваніших світових мистецьких подій цього року.       

    Ще один проєкт, вже всередині України - фестиваль LvivMozArt арт-директоркою і рушієм якого є Оксана Ярославівна, - також прозвучав масштабно і голосно. Чого вартує тільки грандіозний концерт в містечку Броди, звідки родом О. Линів, - біля руїни Бродівської синагоги - одного із найбільших єврейських храмів Східної Європи, що під час бомбардувань Другої світової війни був наполовину зруйнований: із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою, в якій було задіяно більше 200 митців та зіркових солістів з усього світу. Його кульмінацією стала масштабна Третя симфонія Kaddish Леонарда Бернстайна, сина єврейських емігрантів, які походили з-під українського міста Рівне. Написана з використанням канонічних текстів стародавніх єврейських молитов, - ця симфонія була реакцією Бернстайна на події Голокосту. Тут Линів виступила не тільки музикантом-патріотом, яка повертає імена прославлених митців Україні, але й ще місіонером, який апелює до влади щодо українських пам’яток, які зруйновані та залишені напризволяще.

        І ще одна подія, яка б не відбулася без наполегливості і реноме О.Линів - відкриття 205-го концертного сезону в австрійському місті Ґрац українськими музикантами. Вперше молодіжний симфонічний оркестр України/ YsOU, а це митці від 12 до 22 років із усіх куточків України, які є учнями або студентами музичних навчальних закладів з Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Дніпра, Сєверодонецька, Тернополя, Кривого Рогу, Чернівців, Донецька, Ужгороду, Херсону та Львівська чоловіча хорова капела «Дударик» мали честь відкривати сезон в культурній столиці Європи.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ