Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Корона «Дня» Борису СОКОЛОВУ - за публіцистику і правильний ракурс на російські події

30 грудня, 2019 - 14:01

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!

Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?

2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?

5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?


«У ЖИТТІ УКРАЇНИ ВАЖЛИВИМИ ПОДІЯМИ СТАЛИ ПРЕЗИДЕНТСЬКІ І ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ»

Борис СОКОЛОВ, професор, публіцист, Москва:

1. На мій погляд, доленосною для світу подією стали дострокові парламентські вибори у Великий Британії. Їх результат визначає наперед вихід Сполученого Королівства з Євросоюзу, що, в свою чергу, вплине на подальший розвиток ЄС або в плані посилення інтеграції, або, що більш імовірно, в плані ослаблення інтеграційних процесів. А це, в свою чергу, матиме сильний вплив на решту світу.

2. У житті України найважливішими подіями стали президентські і парламентські вибори, а також арешт підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета. Вибори ознаменували собою перехід влади від одного олігархічного клану до іншого і зміну політичної еліти. Арешт же підозрюваних у справі Шеремета, в залежності від подальших подій, приведе нас до висновку або про переродження деяких знакових фігур патріотичного руху, або про готовність нової влади маніпулювати знаковими кримінальними справами в політичних цілях.

3. Героєм року для мене є президент України Володимир Зеленський. Його прихід до влади відображає запит українського суспільства на зміни, перш за все, у сфері внутрішньої політики - боротьба з корупцією, всевладдям олігархів, проведення судової реформи. Час покаже, наскільки Зеленський виявиться в змозі задовольнити цей запит і наскільки він буде самостійним у прийнятті рішень. Антигероєм року залишається президент Росії Володимир Путін, який продовжує політику «закручування гайок» всередині Росії і агресивну політику на міжнародній арені. Думаю, доки, поки він залишається при владі, Путін не зміниться.

4. Лише одна промова справила на мене враження з точки зору оптимізму і віри в майбутнє - мова Єгора Жукова на суді в Москві. Після неї можна повірити, що в Росії можлива політика, заснована на християнських цінностях.

5. Зі статей «Дня» мені найбільше подобаються статті Сергія Грабовського та Івана Капсамуна, присвячені сучасній політичній ситуації та історії України і написані з позицій збереження і зміцнення незалежності України. Мені також подобаються проекти «Дня», присвячені українській історії та культурі, і критичні огляди російського телебачення, які робить Ігор Яковенко.