Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Корона «Дня» Борису СОКОЛОВУ - за публіцистику і правильний ракурс на російські події

30 грудня, 2019 - 14:01

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!

Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?

2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?

5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?


«У ЖИТТІ УКРАЇНИ ВАЖЛИВИМИ ПОДІЯМИ СТАЛИ ПРЕЗИДЕНТСЬКІ І ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ»

Борис СОКОЛОВ, професор, публіцист, Москва:

1. На мій погляд, доленосною для світу подією стали дострокові парламентські вибори у Великий Британії. Їх результат визначає наперед вихід Сполученого Королівства з Євросоюзу, що, в свою чергу, вплине на подальший розвиток ЄС або в плані посилення інтеграції, або, що більш імовірно, в плані ослаблення інтеграційних процесів. А це, в свою чергу, матиме сильний вплив на решту світу.

2. У житті України найважливішими подіями стали президентські і парламентські вибори, а також арешт підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета. Вибори ознаменували собою перехід влади від одного олігархічного клану до іншого і зміну політичної еліти. Арешт же підозрюваних у справі Шеремета, в залежності від подальших подій, приведе нас до висновку або про переродження деяких знакових фігур патріотичного руху, або про готовність нової влади маніпулювати знаковими кримінальними справами в політичних цілях.

3. Героєм року для мене є президент України Володимир Зеленський. Його прихід до влади відображає запит українського суспільства на зміни, перш за все, у сфері внутрішньої політики - боротьба з корупцією, всевладдям олігархів, проведення судової реформи. Час покаже, наскільки Зеленський виявиться в змозі задовольнити цей запит і наскільки він буде самостійним у прийнятті рішень. Антигероєм року залишається президент Росії Володимир Путін, який продовжує політику «закручування гайок» всередині Росії і агресивну політику на міжнародній арені. Думаю, доки, поки він залишається при владі, Путін не зміниться.

4. Лише одна промова справила на мене враження з точки зору оптимізму і віри в майбутнє - мова Єгора Жукова на суді в Москві. Після неї можна повірити, що в Росії можлива політика, заснована на християнських цінностях.

5. Зі статей «Дня» мені найбільше подобаються статті Сергія Грабовського та Івана Капсамуна, присвячені сучасній політичній ситуації та історії України і написані з позицій збереження і зміцнення незалежності України. Мені також подобаються проекти «Дня», присвячені українській історії та культурі, і критичні огляди російського телебачення, які робить Ігор Яковенко.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ