Корона «Дня» Борису СОКОЛОВУ - за публіцистику і правильний ракурс на російські події

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!
Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!
1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?
2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?
3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?
5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?
«У ЖИТТІ УКРАЇНИ ВАЖЛИВИМИ ПОДІЯМИ СТАЛИ ПРЕЗИДЕНТСЬКІ І ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ»
Борис СОКОЛОВ, професор, публіцист, Москва:
1. На мій погляд, доленосною для світу подією стали дострокові парламентські вибори у Великий Британії. Їх результат визначає наперед вихід Сполученого Королівства з Євросоюзу, що, в свою чергу, вплине на подальший розвиток ЄС або в плані посилення інтеграції, або, що більш імовірно, в плані ослаблення інтеграційних процесів. А це, в свою чергу, матиме сильний вплив на решту світу.
2. У житті України найважливішими подіями стали президентські і парламентські вибори, а також арешт підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета. Вибори ознаменували собою перехід влади від одного олігархічного клану до іншого і зміну політичної еліти. Арешт же підозрюваних у справі Шеремета, в залежності від подальших подій, приведе нас до висновку або про переродження деяких знакових фігур патріотичного руху, або про готовність нової влади маніпулювати знаковими кримінальними справами в політичних цілях.
3. Героєм року для мене є президент України Володимир Зеленський. Його прихід до влади відображає запит українського суспільства на зміни, перш за все, у сфері внутрішньої політики - боротьба з корупцією, всевладдям олігархів, проведення судової реформи. Час покаже, наскільки Зеленський виявиться в змозі задовольнити цей запит і наскільки він буде самостійним у прийнятті рішень. Антигероєм року залишається президент Росії Володимир Путін, який продовжує політику «закручування гайок» всередині Росії і агресивну політику на міжнародній арені. Думаю, доки, поки він залишається при владі, Путін не зміниться.
4. Лише одна промова справила на мене враження з точки зору оптимізму і віри в майбутнє - мова Єгора Жукова на суді в Москві. Після неї можна повірити, що в Росії можлива політика, заснована на християнських цінностях.
5. Зі статей «Дня» мені найбільше подобаються статті Сергія Грабовського та Івана Капсамуна, присвячені сучасній політичній ситуації та історії України і написані з позицій збереження і зміцнення незалежності України. Мені також подобаються проекти «Дня», присвячені українській історії та культурі, і критичні огляди російського телебачення, які робить Ігор Яковенко.