Російські сайти використовують словацькі сервери для масштабної кампанії проти українських військових

Російські сайти використовують словацькі сервери для масштабної кампанію проти українських військових, публікуючи їхні персональні дані та закликаючи до переслідувань, повідомляє ГО "МІЛІТАРНИЙ".
Про це йдеться у розслідуванні Центру імені Яна Куцяка, повідомляє Aktuality.
Метою росіян є публічне приниження, залякування та організація переслідувань – явище, яке в інтернеті називають «доксингом».
За даними розслідувачів, ці сайти публікують конфіденційну інформацію не лише про українських військових і членів їхніх родин, а й про громадських діячів із України, Словаччини, Польщі, Чехії та Угорщини.
Технічною компанією, названою як партнер цих російських сайтів, є StormWall, комерційна хостингова фірма, яка, як повідомляється, працює з Братислави та має російських власників.
Ця компанія, за інформацією розслідувачів, надає хостинг та інші технічні послуги не лише для окремих доксинг-платформ, а й для одного з ключових російських пропагандистських ресурсів – сайту NewsFront.
Серед інструментів, які використовують росіяни, – спеціально створені сайти і так звана «доксинг-Вікіпедія», де окупанти систематично публікують персональні дані про військовослужбовців, активістів, політиків та родини загиблих або полонених українців.
За словами розслідувачів, така діяльність є частиною ширшої інформаційно-психологічної війни, яку Росія веде проти України та активістів і політиків з інших європейських країн, які виступають проти агресії Кремля.
Хакери ГРУ
Нагадаємо, що раніше журналісти видання The Insider змогли викрити команду хакерів, які належать до військової частини 29155 Головного управління Генерального штабу ЗС РФ (яка більше відома під старою абревіатурою «ГРУ»).
Через те, що сервер хакерів виявився практично не захищеним, вдалося отримати повний список мішеней «ГРУ» — від українських держкомпаній до об’єктів інфраструктури в Європі, катарського банку і навіть медичних клінік по всьому світу.
Дослідивши дзвінки, перельоти та листування, журналісти ідентифікували десятки учасників групи.
Серед них були судимі хакери-кардери, недавні випускники та ветерани диверсій «ГРУ» без досвіду в ІТ.