Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Концентрат емоцій та думок

22 січня в Національній філармонії виконуватиметься музика класиків ХІХ і ХХ століть
15 січня, 2020 - 11:24
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ КОНЦЕРТУ

На концерті звучатимуть твори Антоніна Дворжака, Дмитра Шостаковича та Євгена Станковича. Нагадаємо, 2020 -й — це рік легендарного українського класика Бориса Лятошинського, якому 3 січня було би 125...

— Борис Миколайович Лятошинський був сучасником знаменитого композитора Дмитра Дмитровича Шостаковича. Кожен із них мав власний і творчий, і життєвий шляхи. Обидва відчули на собі «тиск» епохи... Але, незважаючи на історичні умови, залишились вірними собі. Можливо, саме тому їхня музика вплинула на формування майже всіх молодших композиторів, зокрема, й сучасного маестро Євгена Станковича, — відзначила прессекретарка Національної філармонії України Ілона ТАМІЛІНА.

На думку молодого, але вже відомого віолончеліста Артема Полуденного (на фото), Перший віолончельний концерт Шостаковича — це, насамперед концентрат емоцій, думок, переживань людини, яка жила та творила в середині ХХ століття: «Ця музика розкриває душевну боротьбу, сповнена трагічних роздумів, але й надії та внутрішнього світла. Вона нікого не залишить байдужим». Програму вечора доповнить «трагічна» Сьома симфонія чеха Антоніна Дворжака, завершена 1885 року, тобто майже 135 років тому і Новела для флейти, кларнета і струнного оркестру Євгена Станковича.

Твори класиків різних епох виконуватимуть музиканти Національного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка, а солістами виступлять: Артем Полуденний (віолончель), Мирослава Сіренко (флейта) та Юрій Набитович (кларнет).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ