Вигідна імперії політика повного "єдінообразія" не може мати нічого спільного з мовною політикою унітарної національної держави
Ігор Калинець український поет, прозаїк, дисидент, політв'язень

Культурна дипломатія в дії

На XIV Міжнародному кінофестивалі на острові Іскія (Італія) вперше представляють роботи українських кінематографістів
1 липня, 2016 - 14:50
ФОТО З САЙТА AFISHA.UA

Нині до 2 липня триває кінофорум. В офіційній програмі «Український фокус» демонструють три стрічки: історичну драматичну драму Олеся Саніна «Поводир» (на фото) і два документальних фільми — «Чорнобиль» (режисер О. Карнасюк) та «Жива ватра» (режисер О. Костюк).

Кінофорум на італійському острові Іскія відбувається в Арагонському замку за підтримки Європарламенту та приватних спонсорів. Його незмінним керівником є Мікеланджело Мессіна, який був членом журі 45-го КМКФ «Молодість». Особливість фесту полягає в тому, що нагороди здобувають найкращі фільми, пов’язані з культурою та історією різних країн, регіонів і міст.

Цьогоріч у програмі представлено 101 фільм. Серед стрічок — короткометражні, документальні, художні та анімаційні.

«За 14-річну історію кінофестивалю на острові Іскія тут вперше показують українське кіно, — цитує слова генерального директору КМКФ «Молодість» Андрія ХАЛПАХЧІ сайт i-pro.kiev.ua. — Торік ми запросили Мікеланджело Мессіна до журі на «Молодість», і це був початок нашої співпраці. Відтоді вибудувався «міст», який тепер привів нас до Італії. Нагадаємо, з 8 червня до 3 липня «Молодість» разом з Італійським інститутом культури та Культурною асоціацією N.I.C.E. (Флоренція) представляє українському глядачеві італійське нове кіно, а тепер показує італійцям роботи українських кіномитців. Це дуже позитивна тенденція та гарний приклад культурної дипломатії, яка справді має сенс і працює».

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ