Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!
Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч

Пусті зали...

Наповнені сенсом
24 березня, 2020 - 09:26
ФОТО РЕЙТЕР

Жан БУРІАН, директор Празького національного театру (на фото), стоїть перед порожніми місцями... Оскільки урядом Чехії заборонено зібрання понад 100 людей для стримання поширення коронавірусу (COVID-19).

Така ситуація зараз ледь не у кожній країні світу, проте це не привід на тижні забути про культурний відпочинок — а можливість переглянути улюблені вистави та відвідати світові музеї он-лайн!

Наприклад, тепер, щоб побачити виступи на сцені Віденської опери, не треба їхати в Австрію, бронювати заздалегідь дорогі квитки чи чекати у черзі на стоячі місця. Віденська державна опера тимчасово транслюватиме записи виступів онлайн. Трансляції починаються щоденно о 19:00 за віденським часом (20:00 — за київським) і будуть доступними впродовж доби. Переглянути їх можна на сайті www.staatsoperlive.com. Спочатку вам потрібно буде зареєструватися на сайті опери як новий користувач. Там уже оприлюднили розклад усіх трансляцій.

Берлінська філармонія дає також безкоштовний доступ до записів сотень концертів до 31 березня. Аби їх переглянути, вам потрібен промокод BERLINPHIL. Ви маєте попередньо зареєструватися на сайті і вам нададуть доступ до цифрового концертного холу та архіву відео з інтерв’ю з диригентами та виконавцями. У безкоштовному доступі для вас будуть симфонії Моцарта, Чайковського, авангардний Людвіг ван Бетховен від молодіжного оркестру, Стравінський, Рахманінов і безліч іншої якісної музики.

Як зблизька подивитися на усмішку Джоконди? На сайті найвідомішого музею у світі — Лувру — є опція «віртуальні екскурсії». На ресурсі опубліковані безліч відеоекскурсій залами музею, оглядів конкретних експонатів із цікавими історіями про них. Багато відео присвячені роботам конкретних відомих митців.

Один із найбільших музеїв світу — Метрополітен-музей у США — пропонує поглянути онлайн на понад 200 000 експонатів, серед яких картини Ван Гога, Джексона Поллока і Пабло Пікассо. Всі виставки можна подивитися онлайн різними мовами світу.

Театри з України та світу влаштовують онлайн трансляції вистав та викладають спектаклі на своїх Youtube-каналах.  Літературні митці також не залишилися осторонь, пропонуючи читачам онлайн-читання улюблених творів. З українських письменників таку ініціативу вже підтримали Сергій Жадан та Мар’яна Савка.  Окрім того, видавництва та книгарні влаштовують грандіозні розпродажі. Деякі електронні книги можна отримати безкоштовно або за символічну 1 гривню.

Також не варто забувати про доступні можливості відвідати понад 500 світових музеїв та галерей: мобільний додаток Google Arts & Culture надає можливість проводити віртуальні тури відкриті кожному.

Навіть кілька київських музеїв можна оглянути вдома, наприклад: Музей Ханенків, Національний заповідник Софія Київська, Музей Голодомору, та інші.

Можливо, цей важкий для всіх період самоізоляції варто перетворити на культурний карантин, та побувати там, куди завжди не вистачало часу піти?

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ