Чим меншою культурою володіють люди, тим менше вони здатні мислити, тим швидше втрачають голову.
Річард Філіпс Фейнман, американський фізик, один із творців квантової електродинаміки

Як позбутися депресії?

Вперше на Венеційському кінофестивалі українсько-італійська стрічка «Ізі» відзначена премією Kineo Diamond Award
5 вересня, 2018 - 10:18

На 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, одному з трьох найбільших кінофорумів світу, вручено премію фільму виробництва України.

— Це дуже важлива нагорода, яка наочно демонструє конкурентність української кіноіндустрії. Український кінематограф впевнено заявляє себе не тільки на внутрішньому ринку, але і у світі. Нагорода Венеційського кінофестивалю ще раз підтверджує, що українська культура є частиною європейської, і Україна обов’язково знайде своє місце в сім’ї західних демократій, — прокоментувала «Детектору медіа» один із продюсерів «Ізі» Юлія Чернявська.

Kineo Diamond Award як спеціальний захід Венеційського кінофестивалю вручається 16-й рік поспіль. До журі премії входять критики, журналісти в галузі кіно та кіновиробники. В попередні 15 років премію присуджували Джузеппе Торнаторе і Лаурі Моранте, Бернардо Бертолуччі та Еніо Моріконе, Настасії Кінскі та Маттео Гарроне, Клаудії Кардінале і Сьюзан Сарандон, Наталі Портман і Марко Беллоккіо та іншим.

Нагадаємо, драматична комедія «Ізі» розповідає про колись вправного гонщика на ім’я Ісідоро, що виграв 17 чемпіонатів на «Фомулі-3», тепер він став просто Ізі, мовчазним товстуном із депресією. Але життя підкидає йому можливість все змінити. Брат просить його допомогти перевезти... тіло загиблого у нього на виробництві українця до кордону, передати труну кому треба, і все. Та змінитися герою вийде не просто і зовсім не легко...

Актор Нікола Ночелла зіграв головну роль, і це його перша велика робота у кіно.

Створення драматично-комедійного роад-муві «Ізі» режисера Андреа Маньяні на 58% забезпечила українська сторона, з яких 20% — Держкіно і 38% від виробничої компанії Fresh Production, а 42% — від італійської. Крім Мінкульту Італії, фільм допоміг профінансувати регіональний аудіовізуальний фонд Фріулі-Венеція-Джулія.

До речі, «Ізі» попередньо оцінили на минулорічному кінофестивалі в Локарно, де виконавця ролі Ізі, Нікола Ночелла, відзначили як «найкращого актора» премією незалежних швейцарських кінокритиків Boccalino d’Oro.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ