Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Як позбутися депресії?

Вперше на Венеційському кінофестивалі українсько-італійська стрічка «Ізі» відзначена премією Kineo Diamond Award
05 вересня, 10:18

На 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, одному з трьох найбільших кінофорумів світу, вручено премію фільму виробництва України.

— Це дуже важлива нагорода, яка наочно демонструє конкурентність української кіноіндустрії. Український кінематограф впевнено заявляє себе не тільки на внутрішньому ринку, але і у світі. Нагорода Венеційського кінофестивалю ще раз підтверджує, що українська культура є частиною європейської, і Україна обов’язково знайде своє місце в сім’ї західних демократій, — прокоментувала «Детектору медіа» один із продюсерів «Ізі» Юлія Чернявська.

Kineo Diamond Award як спеціальний захід Венеційського кінофестивалю вручається 16-й рік поспіль. До журі премії входять критики, журналісти в галузі кіно та кіновиробники. В попередні 15 років премію присуджували Джузеппе Торнаторе і Лаурі Моранте, Бернардо Бертолуччі та Еніо Моріконе, Настасії Кінскі та Маттео Гарроне, Клаудії Кардінале і Сьюзан Сарандон, Наталі Портман і Марко Беллоккіо та іншим.

Нагадаємо, драматична комедія «Ізі» розповідає про колись вправного гонщика на ім’я Ісідоро, що виграв 17 чемпіонатів на «Фомулі-3», тепер він став просто Ізі, мовчазним товстуном із депресією. Але життя підкидає йому можливість все змінити. Брат просить його допомогти перевезти... тіло загиблого у нього на виробництві українця до кордону, передати труну кому треба, і все. Та змінитися герою вийде не просто і зовсім не легко...

Актор Нікола Ночелла зіграв головну роль, і це його перша велика робота у кіно.

Створення драматично-комедійного роад-муві «Ізі» режисера Андреа Маньяні на 58% забезпечила українська сторона, з яких 20% — Держкіно і 38% від виробничої компанії Fresh Production, а 42% — від італійської. Крім Мінкульту Італії, фільм допоміг профінансувати регіональний аудіовізуальний фонд Фріулі-Венеція-Джулія.

До речі, «Ізі» попередньо оцінили на минулорічному кінофестивалі в Локарно, де виконавця ролі Ізі, Нікола Ночелла, відзначили як «найкращого актора» премією незалежних швейцарських кінокритиків Boccalino d’Oro.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати