Найспекотніші куточки у пеклі залишені для тих, хто за часів найбільших моральних зламів зберігав нейтралітет.
Данте Аліг'єрі, італійський поет, мислитель, богослов, один з засновників літературної італійської мови, політичний діяч

Свободу Олегу Сенцову!

На церемонії вручення престижних кінонагород Польщі «Орли-2018» кінематографісти закликали Росію звільнити ув’язненого українського режисера
30 березня, 2018 - 12:42
ФОТО AMNESTY INTERNATIONAL POLSKA

Під час церемонії директор Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський закликав колег проявити солідарність із Сенцовим. Усі присутні в залі підняли вгору аркуші з написом Release Oleg Sencow («Звільніть Олега Сенцова!»), повідомляє  radiosvoboda.org.

У Києві на відкритті Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA відбулася схожа акція на підтримку О.Сенцова. «До речі, під час нещодавнього візиту до Києва міністр закордонних справ Франціі Жан-Ів Ле Дріан зустрівся зі звільненими з російських тюрем та з «ОРДЛО» заручниками і політв’язнями, також з родинами тих українців, кого РФ і окупаційний режим продовжують утримувати в окупованому Криму, на Донбасі та в тюрмах РФ, з мамами зниклих безвісти. Це була дуже емоційна і важлива зустріч, — пише на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина ГЕРАЩЕНКО. — Пан міністр привіз із собою книгу Олега Сенцова, сестра Олега на прохання французів підписала її : «Сподіваюся, цю книжку скоро підпише сам Олег!». Наталя розповіла, що в Сибіру, де відбуває покарання її брат, зараз мінус 30, в Олега є проблеми зі здоров’ям, і він живе надією на звільнення.

Колишні заручники і родини бранців звернулися до Франції з проханням посилити тиск на РФ задля звільнення всіх українців, посилити санкції до повного звільнення Донбасу і Криму, не визнавати сфальсифіковані вибори (про це говорили лідери кримських татар Ільми Умеров і Ахтем Чийгоз). Попри обмежений час, змогли з перших вуст донести інформацію про тортури в полоні, порушили питання звільнення наших військових, говорили про журналістів Асєєва і Сущенка. Олексій Кириченко розповів історію, що від розстрілу в перші дні полону його врятувало те, що він потрапив в фотооб’єктив французького журналіста... Його побратима, який не давав інтерв’ю, розстріляли.

Також торкнулися теми зниклих безвісти. Мами зниклих просять Україну і Францію в нормандському форматі жорсткіше ставити цю проблематику й добитися допуску МКЧХ і інших міжнародних місій до пошуку зниклих і експертизи.

Дуже емоційна зустріч. Дякую всім колишнім заручникам, які продовжують боротися за звільнення побратимів...».

 

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ