Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Олександр ФОМБЕРГ із Луганська: «Я тут для того, щоб моя дочка Мартуся жила в іншій країні...»

4 грудня, 2013 - 11:46
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

З начальником юридичного управління Луганської міської ради Олександром Фомбергом ми поговорили вчора, коли він стояв в колоні протестувальників під будівлею Верховної Ради України. До цього Олександр Олександрович дві ночі проводив майже одиночний протест — біля пам’ятника Шевченку в Луганську він стояв з плакатами на підтримку київського Майдану і національним прапором. «На жаль, незважаючи  на те що у мене було багато однодумців, які в багатьох питаннях мене підтримували, але майже всі вони знайшли причини, щоб не виходити для протесту разом зі мною. Першу ніч, першого грудня, я був із своїм однокласником, а другу — зі своїм рідним братом Олегом Фомбергом, викладачем Луганського медуніверситету, — розповів «Дню» Олександр Олександрович. «Другу ніч удвох ми стояли з пів на дванадцяту до третьої години ночі, оскільки вранці я збирався їхати до Києва, — уточнює Олександр. — Варто зазначити, що наші правоохоронці щодо нас діяли дуже мирно, запитували, чи все гаразд. Претензій до роботи правоохоронних органів у Луганську щодо моєї акції немає».

«Ще 2004 року я був головою територіальної комісії від Ющенка в 108-му окрузі, — розповідає про себе Олександр Фомберг. — Я дуже втішений, що Україна — це не Росія і що наше суспільство встигло відновитися після того розчарування, яке приніс Ющенко, коли йому довірилися. Адже минуло менше десяти років, хоча нинішнє масове невдоволення Янукович спровокував сам — свавіллям, а особливо пролиттям крові. Зараз досить критична маса населення вважає, що цього терпіти не можна. Тому як мінімум потрібно відправити у відставку Кабмін і притягнути до кримінальної відповідальності Азарова і Захарченка, а Азарова — ще і за його розпорядження, в якому він перевищив свої посадові повноваження». На запитання, що спонукало його особисто вийти на Майдан, Олександр Олександрович відповідає: «Я тут для того, щоб моя дочка Мартуся жила в іншій країні, де такого свавілля не буває».

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ