Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Сучасна поетична амальгама

У київському видавництві «Друкарський двір Олега Федорова» вийшла в світ книга «Обпалені крила. Поезія сучасної України»
21 січня, 2019 - 15:43

За словами упорядника Серго Сокольника, концепція видання є певною мірою «відображенням повсякденного життя в усіх його проявах, з усіма радощами, негараздами, сподіваннями, над якими постійною тривогою розпростерла свої темні крила війна». Як зазначає Серго Сокольник у своїй передмові, «книга не є альманахом, створеним за принципом «беремо все від усіх» чи, навпаки, «еліта з еліт – всі решта – геть». Упорядник підкреслює, що книга була задумана як амальгама творів гарних сучасних поетів, «нерозділених межею «вже геній – ще ні».

Авторська географія збірки досить широка, як і її поетична палітра. У ній можна зустріти як відомі імена, так і відкрити чимало цікавих нових. Серед знаних – київський поет, есеїст і журналіст Олександр Сопронюк, вінницький поет і літературознавець Віктор Крупка, киянин, член Малої Ради Всеукраїнської спілки кобзарів, член Національних спілок письменників та журналістів Ярослав Чорногуз, поетеса, прозаїк і авторка перекладів з німецької Інна Калина, яка мешкає в Ганновері (Німеччина).

Чимало авторів наразі є відомими як переможці різноманітних поетичних конкурсів і фестивалів, учасники літературно-мистецьких проектів, літературних угруповань, численних колективних збірок тощо. Це Марґо Ґейко з Києва, Лєна Дадукевич зі Львова, Ольга Романишин з Івано-Франківщини, Інеса Доленник і Тетяна Прозорова з Кривого Рогу, Ірина Рудика (IngiGerda) та Юлія Мельник з Рівненщини, Карина Бойко і Катерина Теліга з Запоріжжя, Таїсія Цибульська з Кременчука, Маргарита Шевернога з Хмельниччини, Юлія Стиркіна з Полтави та інші.

Як зазначає упорядник видання, ним було проведено лояльний і водночас доволі жорсткий відбір авторських творів, які, згідно з загальною концепцією, мали бути не найновішими, але найкращими з точки зору самих авторів. За його словами, участь у даному видавничому проекті була безкоштовною, оскільки він задуманий як некомерційний. «Це мій волонтерський подарунок Вітчизні і літературі», – наголошує Серго Сокольник і висловлює вдячність видавцеві Олегу Федорову за підтримку та сприяння розвитку української поезії.

Володимир Стецюк, журналіст, Кривий Ріг. Фото автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ