Не можна, мабуть, інакше, як тілько горем та бідою довести людей до розуму.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

«Українські читання в Анкарі»

Письменник і перекладач Андрій ЛЮБКА представить свою творчість у Туреччині
8 листопада, 2019 - 10:28
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Цьогорічний День української писемності та мови в Туреччині пройде по-особливому. У Національній бібліотеці в рамках «Українських читань в Анкарі» відбудеться зустріч з Андрієм Любкою. «У вас буде чудова можливість не тільки отримати власний примірник з автографом улюбленого письменника, а й познайомити своїх турецьких друзів з сучасною українською літературою, адже захід буде відбуватися двома мовами — українською і турецькою», — повідомляє Українська спілка в Анкарі.

Наступного дня, 10 листопада, Андрій Любка зустрінеться з українською громадою міста Анталія, а 12-го — прочитає оглядову лекцію про сучасну українську літературу та представить свою творчість у Стамбульському університеті.

«Ще навесні цього року я отримав запрошення відвідати Туреччину від пані Орести Старак, Першого секретаря нашого посольства в Анкарі, — розповідає Андрій Любка. — Ішлося про те, щоб представити сучасну українську літературу в Туреччині, а також провести кілька творчих вечорів для місцевої української діаспори. Звісно ж, я охоче пристав на таку пропозицію, бо Туреччина й зокрема Стамбул завжди перебувають у фокусі моїх професійних зацікавлень як балканіста. Зрештою, моя нова книжка «У пошуках варварів» починається в середньовічному Стамбулі й закінчується на поромі через Босфор. Тому для мене це справді велика честь — представити її в Національній бібліотеці турецької столиці».

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: