З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

«Без мистецтва і культури буде тиша»

29 жовтня, 2020 - 20:16

Усередині німецького слова Kunst виділено слово UNS, що означає «без нас буде тиша». Такими гаслами позначають свої профілі артисти.

- З 2.11 в Німеччині буде знову карантин, закриваються всі театри і концертні зали, що залишає без роботи всіх артистів. В Італії, Франції, Швейцарії ... вже всі театри зачинені, - написала на своїй сторінці в facebook Lena Belkina-Leser.

У мене мали бути 6 концертів в Німеччині 29/30/31.10 і 1.11 але і вони відмінилися, а це був би єдиний дохід за 2020 рік.

І навіть ті театри, які насмілюються планувати майбутнє, пропонують гонорари вже на 50% менше, і, звичайно, артисти погоджуються, тому що краще мало, ніж нічого.

Але цей сезон проходить саме під знаком «нічого».

Десь на просторах я побачила жарт, що зараз артисти стають економістами (економлять заощадження), психотерапевтами (витягують себе з депресивних станів) і мотиваційними коучами.

Побуду зараз кимось із них:

колеги, не здавайтеся! Я точно знаю, що немає нічого страшнішого присвятити своє життя мистецтву і залишитися непотрібним.

Ми потрібні! Наші знання і досвід потрібні! Наша майстерність і творчий підхід потрібні! Наша освіта (у мене 16 років навчання музиці) і час потрібні і ми гідні того, щоб наша праця добре оплачувалася!

Нехай зараз це виглядає як самонавіювання і мантра, але я прошу вас не здаватися, займатися і бути в формі.

Винагорода за терпіння і працю не за горами!

Люблю вас і шаную все, що ви робите!

Олена БЄЛКІНА, оперна співачка (меццо-сопрано)

Новини партнерів