Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Перша дама королівства

Інтернет-видання The Insider спробувало з'ясувати розмір доходу Аліни Кабаєвої, яку багато хто в Росії називає неофіційною першою леді країни
25 листопада, 2020 - 17:59

З'ясувалося, що вона мільярдерка, правда, поки що тільки рублева. Але які її роки! Зараз колишня гімнастка очолює раду директорів «Національної медіа групи» (НМГ). Знайомство Володимира Володимировича і Аліни Маратівни відбулося в далекому 2001 році, коли Аліна Маратівна була тимчасово усунена від своєї улюбленої художньої гімнастики через застосування допінгу. Тоді Путін 1 грудня відвідав спортивне шоу, на якому і була зроблена їхня перша спільна фотографія. Тоді ж 18-річна Кабаєва увійшла до вищої ради партії «Єдина Росія», а ще через шість років стала депутаткою Державної Думи.

Можна не сумніватися, що багаторазова чемпіонка Європи та світу і олімпійська чемпіонка 2004 року, незважаючи на допінговий скандал, була дуже гарною гімнасткою. Однак ні про які її політичні здібності ніхто ніколи не чув, і є всі підстави припускати, що своєю політичною кар'єрою вона зобов'язана неформальним відносинам з президентом Росії. У 2014 році Кабаєва перемістилася з Думи до НМГ, одним з основних акціонерів якої є близький до Путіна олігарх Юрій Ковальчук. Нерухомість сім'ї Кабаєвої оцінюється в 1,25 мільярда рублів. Згідно з базою ФНС, яку було «злито» в публічний доступ, офіційний дохід Аліни Маратівни в НМГ за 2018 рік склав 785 мільйонів 400 тисяч рублів (в Думі вона заробляла близько 10 млн. рублів на рік; ймовірно, Володимир Володимирович вважав, що для першої дами така сума не є солідною). Для порівняння: голова ради директорів «Роснафти», екс-канцлер ФРН Герхард Шредер отримує, згідно зі звітом компанії, всього лише 46 млн. рублів на рік. Але де він, а де Кабаєва!

При цьому зарплата в НМГ - далеко не єдине джерело доходів сім'ї Кабаєвих. Мати Аліни, Любов Кабаєва, керує фізкультурно-оздоровчим комплексом «Кунцево», яким володіє ТОВ «Резерв-М». А останній контролює сестра Аліни Лейсан Кабаєва. «Резерв-М» перейшов до неї від АТ «Фінансові Системи», афілійованого з сім'єю міністра промисловості Дениса Мантурова і сином глави держкорпорації «Ростех» Станіславом Чемезовим. Цікаво, чому ці люди були настільки щедрими?

Комплекс «Кунцево» за рік отримав прибуток в 176 млн. рублів на держпідряди, та ще заробляє на здачі в оренду площ Москомспорта і «Роснафти». А ось ще кумедна подробиця: Range Rover Любові Кабаєвої в ГИББД зареєстрований за тим же номером мобільного телефону, що і Mersedes-Benz Дмитра Пєскова, і цей номер належить Ганні Кварацхелія, помічниці співвласника автомобільного дилера «Авілон» Камо Авагумяна. Як можна зрозуміти, сім'я Кабаєвих і оточення Путіна купують автомобілі преміум-класу в одного і того ж дилера.

У Аліни Кабаєвої є свій благодійний фонд, який має надавати допомогу нужденним малозабезпеченим сім'ям та дітям з обмеженими можливостями. Цей фонд розташований в Москві за адресою: Можайське ш., д. 7, стор. 1. Будівля площею 4052,9 кв. м, як і сусідня, належить СФОК. Загальна кадастрова вартість будівель разом із земельною ділянкою (знаходиться в довгостроковій оренді у Москви) - 1 мільярд 154 мільйонів рублів. А квартиру на вулиці Вересаєва Лейсан Кабаєва отримала від Григорія Баевского - підлеглого олігарха Аркадія Ротенберга. 85-літній бабусі Аліни Кабаєвої Ганні Зацепіній від Баевского дісталися земельна ділянка і будинок в престижному селищі Успенське в Одинцовському районі Московської області. А брат помічниці Аліни Кабаєвої Юлії Назарової Володимир Селькін володіє ТОВ «Арт-метал», яке займається обробкою брухту і відходів чорних металів для «Транслома» - компанії, близької до Ротенберг. «Транслом» без конкурсу, на підставі президентського указу, отримує металобрухт від Міноборони і збуває його з націнкою. Прибуток компанії за останні три роки склав 4 млрд. рублів. Також «Транслом» афілійований з компанією «Будсервіс», яка, як з'ясував свого часу московський штаб Навального, отримує за завищеними цінами контракти від мерії Москви на ремонт трамвайних колій.

Раніше фавориткам королів та імператорів, крім прикрас і коштовностей, дарували маєтки, а їх родичам - хлібні посади при дворі. З того часу прогрес зробив крок далеко вперед, і коханкам перших осіб держави, так само як і рідним і близьким нових фавориток, дарують вже не маєтки, а фонди і компанії, які працюють в Росії в умовах найбільшого сприяння. Зрозуміло, все це благоденство триває лише до тих пір, поки фаворитка користується прихильністю першої особи або поки саме ця перша особа залишається при владі. У разі його смерті або повалення благополуччю фавориток і їх рідних приходить кінець. В давнину і Середньовіччя коханок померлих або повалених монархів нерідко страчували, причому часом досить жорстоко. Так, після повалення китайського імператора-реформатора Гуансюя в 1898 році його коханку Чжень, яка намагалася встати на його захист, за наказом імператриці Ци Сі втопили в колодязі.

З тих пір звичаї пом'якшилися, і путінська Росія, при всій її любові до неофеодалізму, - все-таки не феодальний Китай. Тому будемо сподіватися, що в разі смерті або відходу від влади (швидше за все, насильницького, оскільки він розраховує правити до кінця своїх днів) Володимира Володимировича з Аліною Маратівною нічого поганого не трапиться і її навіть в тюрму не посадять (при бажанні, посадити буде неважко, хоча б за фінансові порушення, які майже напевно є в діяльності тієї ж НМГ). Але мільярдні прибутки і перспективні компанії сім'я Кабаєвих напевно втратить. Адже в Росії тоді буде новий президент зі своєю дружиною, дітьми, братами, сестрами, коханками і іншої ріднею і близьким колом. Тому Аліні Кабаєвій і її рідним краще заздалегідь придбати закордонні рахунки і елітну нерухомість в Європі або Америці. Втім, цілком можливо, що вони про це вже подбали. Але чи так це насправді, ймовірно, нам зможуть продемонструвати лише нові розслідування. Думаю, вони не забаряться.

Новини партнерів