Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!
Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч

Коронний щоденник

22 березня
23 березня, 2020 - 09:54

Раптом повалив сніг. Прямо на зелену траву й на гілки з першим листям.

Саме в таку погоду варто ходити до магазину.

Питання – засоби захисту. В цьому я зазнав певної еволюції. Спочатку пошив марлеву маску чорними нитками. Поматюкався-посміявся. Потім купив 5 особливо укріплених масок в Інтернеті. Але кажуть, що маски не дуже-то й надійні. Є сумніви й побоювання. То що робити – в магазин під снігом не йти?

Респіратор!

У мене є!

Натягую глибоко відчужуючу синьо-жовту гумово-пластикову конструкцію на обличчя і, почуваючись водієм танку, суну на вулицю.

На вулицю біло, сіро, зелено, мокро. По доріжці, розганяючи рясні снігові клапті, пролітає хлопчак на самокаті. Поруч з майже зацвілою абрикосою стоїть сумовита дівчина-підліток у рожевій куртці з бузковою парасолькою. Коли вона бачить мене, її обличчя стає ще меланхолійнішим.

Сніг потроху падає в пінопластовий ящик з написом “раки 250 гр кг” на раків. Раки ворушаться. Людей не видно. Неподалік так само на тротуарі мокнуть дитячі іграшки і взуття різних розмірів. Поруч – нікого.

Нарешті я дістаюся мети. Я входжу в “Сільпо” в респіраторі. Всередині люди неквапом, наче в уповільненій зйомці, вибирають товари. “Мужчіна, у вас телефон дзвонить” – роздратовано кидає магазинна працівниця чоловікові середньо-старшого віку, занадто зосередженому на заморожених товарах. Атмосфера протікаючого ковчега. І над усім цим, в усьому цьому грає музика. Це пісня французькою мовою.  Je t'aime. Серж Генсбур і Джейн Біркін. Над яйцями й капустою, над печивом і туалетними каченятами, над відсутньою жовтою ріпчастою цибулею й низькокалорійним кефіром, над невинними масками й зловісним респіратором, затинаючись від еротичного шалу, стогне прекрасна Джейн: Je t'aime, je t'aime Oh oui, je t'aime.

Я кохаю тебе

О, я кохаю тебе

Я тебе теж ні

В який фільм ми потрапили?

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, Київ, планета Земля, карантин, “День”

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ