Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

У ЄП ухвалили резолюцію про забезпечення свободи слова в Україні на період виборів 2019 року

4 липня, 2018 - 15:37
Фото: europarl.europa.eu

У Софії було ухвалено резолюцію щодо утисків стану свободи слова в Україні і тепер Європейська Комісія має запровадити моніторинг свободи слова в Україні на період проведення виборів у 2019 році і після них.

Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ) на офіційному сайті.

«Я великий прихильник українського народу, відтак, був у Києві під час Революції Гідності. Тож добре знаю, за які цінності боролись українці на Майдані. Тому готовий підтримувати будь-які зміни в Україні, які наближають її до Європи. І готовий доступними мені методами захищати права українців, зокрема, і на свободу слова, – зазначає європарламентар, член Альянсу лібералів і демократів за Європу Петрас Ауштрявічус. – Сигнали, які сьогодні надходять із України про тиск на незалежні та опозиційні ЗМІ, викликають у нас тривогу. Тому я і мої колеги підтримали своїми голосами резолюцію Європейської партії України і будемо надалі пильнувати ситуацію. Ми щиро хочемо, щоб Україна стала європейською державою з реальними європейськими цінностями, а громадянське суспільство – вільним».

Національна спілка журналістів України, яка спільно з партнером постійно укладає Індекс фізичної безпеки та робить заяви щодо загроз свободі слова в Україні, вітає таке рішення з боку європарламентарів.

«Посилення європейського тиску на тих, хто несе відповідальність за атаки на журналістів, – вагомий крок, що сприятиме розвитку свободи слова в Україні та захисту прав журналістів», – говорить голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Системне інформування щодо ситуації зі свободою слова в Україні здійснює один із постійних партнерів АЛДЄ – Європейська партія України.

«Після Революції Гідності стан свободи слова в Україні не просто погіршується – тиск на незалежні та опозиційні ЗМІ набуває загрозливих масштабів. Сьогодні влада насмілюється не лише займатися рейдерством та тиском на незалежні мас-медіа, а й вдається до залякування журналістів і погроз на їхню адресу, – говорить голова Європейської партії України Микола Катеринчук. – Якщо ми хочемо зміни олігархічної влади, то перше, що маємо пильнувати, – це свободу слова».

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...