Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Для отримання кредиту Манафорт збрехав, що не здавав свою другу квартиру на Манхеттені

10 серпня, 2018 - 09:37
Фото Reuters

Колишній глава передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа і екс-радник Віктора Януковича Пол Манафорт майже три роки здавав свою квартиру на Манхеттені в Нью-Йорку через онлайн-сервіс з пошуку і короткострокової оренди житла Airbnb. Це стало відомо під час судового засідання у його справі, повідомляє The Washington Post.

"Дарін Евенсон, 22-річний військовий ветеран, який зараз працює у відділі "досвіду роботи з клієнтами" Airbnb, засвідчив, що з січня 2015 року по квітень 2016 квартиру на Говард-стріт в районі Сохо району Манхеттена майже завжди можна було взяти в оренду через сайт", - йдеться в повідомленні.

Прокурори показали кілька прикладів бронювань квартири, яку рекламували, як "чудовий лофт на цілий поверх в районі Сохо".

Зокрема, в січні 2015 року пара гостей заплатила за неї 1971 долар за чотири ночі. У червні 2015 року п'ятеро осіб заплатили за неї 16 325 доларів, щоб залишитися там на 21 ніч.

Евенсон розповів, що квартира була доступна 1125 ночей поспіль - це максимально дозволена кількість згідно з правилами сервісу Airbnb.

За його словами, було дві перерви, під час яких Манафорт не здавав житло. Перша - з 27 жовтня 2015 року по 20 листопада 2015 року. Друга - з 26 лютого 2016 року по 26 березня 2016 року.

Раніше інші опитані свідки розповіли в суді, що Манафорт називав цю квартиру своїм "другим домом" під час переговорів про позику.

Це важливо, оскільки Манафорта звинувачують у банківському шахрайстві. Виходить, що він зазначав у документах, що квартира на Говард-стріт не здавалася в оренду, коли насправді все було навпаки.

При цьому наголошується, що Манафорт свідомо пішов на обман, щоб отримати кредит у розмірі 3,4 млн доларів в Citizens Bank.

Як пояснила в суді під час свідчень віце-президент Citizens Bank Пеггі Мицелі, якщо хтось має орендну нерухомість, то процентна ставка за кредитом буде вища, а максимальна сума кредиту - нижча. "Це також буде розглядатися як позика з високим ризиком", - додала вона.

Водночас бухгалтер Манафорта Синтія Лапорта розповіла, що його офіс займався фальсифікацією звітних фінансових документів для зменшення виплати податків та отримання вигідних кредитів.

Нагадаємо, суд над Манафортом почався в США 31 липня. Його звинувачують у відмиванні грошей та ухиленні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів, проте офіційно він задекларував 14 млн дол. доходів за 2010-2014 роки.

Раніше слідча група представила більше 300 документів, що розкривають деталі співпраці Манафорта з Партією регіонів та "Опозиційним блоком".

Джерело: 112 Україна

Новини партнерів

Loading...