Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Астрономи відкрили екзопланету, де рік триває 19,5 днів

12 червня, 2018 - 15:43
Фото One News Page

Астрономи з Індії виявили екзопланету, яка дуже швидко обертається навколо сонцеподібної зірки приблизно за 600 світлових років від нас. Після цього відкриття Індія приєдналася до невеликої групи країн, науковці яких відкривали планети за межами нашої Сонячної системи, пише Science Alert, передає "Укрінформ".

Строго кажучи, зараз виявлення екзопланет не така вже й рідкість - астрономи підтвердили існування 3786 з них. Але переважна більшість цих небесних тіл були помічені, а потім описані як планети космічним телескопом NASA Kepler.

Відкрита планета була названа EPIC 211945201b або K2-236b, і вона велика - в 27 разів більша за Землю. Вперше вона була помічена телескопом Kepler, але саме команда індійських вчених підтвердила, що це саме планета, а не комета або інший астрономічний об'єкт.

За даними дослідників з Обсерваторії Гурушіхара Лабораторії фізичних досліджень в Маунт-Абу, планета обертається навколо сонцеподібної зірки. Вона також приблизно в сім разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця, що означає, що температура може становити близько 600 градусів Цельсія і, ймовірно, занадто гаряча і суха, щоб підтримувати життя, пише НВ.

Важливо відзначити, що це відкриття може допомогти вченим зрозуміти, яким чином планети такого розміру утворюються настільки близько до їх зірок-господарів. Крім цього, нова планета показує, що в Індії зараз є технологія і експертні знання для самостійного підтвердження екзопланет.

"Очевидно, що коли справа доходить до космосу, неважливо, хто проводить дослідження. Але отримати більше телескопів, які шукають ознаки позаземного життя або навіть майбутні будинки для людства, ніколи не буває погано", - зазначають журналісти Science Alert.

Як повідомлялося, торік міжнародною групою астрономів була відкрита екзопланета, яка обертається навколо своєї осі за 27 тисяч земних років. Планета називається CVSO 30c, вона знаходиться на відстані близько 1200 світлових років від Землі. Як вважають вчені, в цій системі є дві планети – газові гіганти, що в кілька разів більше Юпітера. Одна з них робить повний оборот навколо осі всього за 11 земних днів. А друга – CVSO 30c за 27 тисяч років. При цьому день і ніч на другій планеті приблизно рівні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...