Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Сущенко готовий написати прохання про помилування, - Фейгін

12 вересня, 2018 - 16:42
Фото 112.ua

Український журналіст Роман Сущенко, якому російський суд виніс "вирок" 12 років колонії суворого режиму, готовий написати прохання про помилування, повідомив правозахисник Марк Фейгін.

Коментуючи в ефірі телеканалу "Прямий" рішення Верховного суду РФ залишити чинним вирок Сущенку, Фейгін заявив: "Ми не згодні. Ми далі оскаржуватимемо рішення. Ми наполягали на виправдувальному вироку. Роман як не визнавав провини, так і не визнає. У своєму останньому слові він сказав про те, що вважає вирок суду першої інстанції незаконним, необґрунтованим і наполягав на виправдувальному вироку. Інша справа, що з урахуванням усіх обставин, які було нами наведено, ми вважали, що можна було б зменшити термін покарання", - сказав адвокат.

Фейгін зазначив, що вони розраховують на політичну участь керівництва України в тому, щоб домогтися від Кремля обміну Сущенка, наприклад, на перекладача Станіслава Єжова, якого підозрюють у роботі на спецслужби РФ.

Правозахисник зазначив, що наразі важливо, щоб Сущенка не відправили відбувати "покарання" у віддалені регіони РФ.

"Роман готовий написати цей нещасний папірець із проханням про помилування. Неважливо, що ти напишеш, головне – опинитися в Києві. Він провину як не визнав, так і не визнає, але прохання про помилування абсолютно не означає, що ви визнаєте свою провину", - наголосив Фейгін.

Як повідомлялося раніше, Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення для журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка. 

Нагадаємо, кореспондента "Укрінформу" у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. Скарга на ухвалений вирок була подана 5 червня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ