Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Французький парламент підтримав скандальну реформу щодо залізниці

14 червня, 2018 - 11:29
Фото Reuters

Національні збори Франції переважною більшістю голосів підтримали суперечливу реформу президента Еммануеля Макрона щодо національної залізниці, яка спричинила масові страйки в країні. Про це повідомляє ВВС.

"Французькі депутати проголосували 452 голосами "за" і 80 "проти" на користь законопроекту про перебудову державної залізничної компанії SNCF", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, законопроект передбачає найбільші зміни в компанії після націоналізації залізниці в 1930-х роках.

Згідно із законом нові працівники втратять щедрі робочі і пенсійні гарантії, в той час як SNCF перетвориться на акціонерне товариство і втратить внутрішню пасажирську монополію в 2020 році.

Профспілки вважають, що це прихований крок до майбутньої приватизації SNCF, однак уряд наполягає на тому, що не продаватиме акції.

Уряд Макрона також списав 35 мільярдів євро боргу SNCF із загальної суми 47 мільярдів євро, щоб дозволити компанії збільшити фінансову свободу для підготовки до конкуренції з боку інших європейських компаній.

Як повідомлялося, у квітні профспілки Франції розпочали страйки, що тривають уже третій місяць, намагаючись перешкодити проведенню реформ, але опитування показують, що громадська підтримка реформ почала зростати.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...